Misiek2468 pisze:Zakupiłem deseczkę RRD, która ma dobre opinie a 1000 zł to nie wiele jak za nowy sprzęt, a te pare stówek można zarobić w tym czasie co straciło by sie na budowę takiej deski
.
TomFly pisze:Czy takie materiały jak plexa lub PCV nadają się do budowy deski ? Ceny podobne do sklejki wodoodpornej.
Archie pisze:TomFly pisze:Podobno finy sie da z plexi ale samej deski bym nie zrobił - chociaż ciekawy pomysł, mozna by rybki ogladać podczas pływania.
TomFly pisze:widziałem w Castoramie płyty plexi i płyty PCV i myślałem żeby deske robićz trzech warst: środek plexi (ewentualnie sklejka) a warstwy zewnetrzne PCV. Tylko zastanawiam się jak z wytrzymałoscią tego i jaką grubość zrobić.
Rysiopysio pisze:A czy ktoś sprawdzał czy polowęglan pływa?
TomFly pisze:Czy takie materiały jak plexa lub PCV nadają się do budowy deski ?
Regis pisze:TomFly pisze:Czy takie materiały jak plexa lub PCV nadają się do budowy deski ?
Absolutnie nie!!!! I nie chodzi tu o wage czy topienie przy wierceniu!!
Plexi w czasie pękania rozpada się na trójkątne bardzo ostre elementy!
Chyba nie musze tłumaczyć jak to może zadziałać na lecącego z impetem surfera ;/
Poliwenglan z podobnego powodu odpada.
Co do materiałów - zamiast airexa polecam herex.
Aczkolwiek szczerze mówiąc można zrobić spokojnie rdzeń z 10 warstw forniru (nie bawić się w sklejkę bo jest ona klejona najtańszym badziewiem) łączonego epidianem.
Na to kilka warstw włókna szklanem. Tylko max 200gr/m2. Czemu? Bo cięższe są raz gorsze w obróbce, dwa gorzej się przesączają żywicą, trzy dają mniejszą sztywność.
Maty odsączające stosuje się przy vacuumie, gdy korzystamy z prasy - wystarczy rozcieńczyć lekko żywice (żeby miała lepsze właściwości penetrujące) spirytusem (nie denaturatem!! wystrzegamy sie wody).
No i sucho!! musi być sucho i nie może być skoków temperatury. Najlepiej 30-40st.C. W tedy po 24h mamy gotowy produkcik.
wojol pisze:
poliwęglan sie nie rozpada - jestbardzo odporny na udary mechaniczne i bardzo sprezysty - sam fakt ze daje sie na zimno formowac i wyginac swiadczy o tym ze nie ma mozliwosci jego rozpadu przy udezeniu itp n aostre elementy
Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości