Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 19:46

Wiksa pisze:No właśnie zauważyłem, że jak już wieje to nie w weekend... Najlepsze jest to, że codziennie jeżdżę w pracy do Niemiec przej Jędrzychowice :) Wieje tam po 16;>?


Nie wiem o czym piszesz, nie pamiętam już kiedy był ostatni weekend bez pływania :wink: Ta jesień w naszej okolicy jest znacznie bardziej wietrzna od poprzedniej. W ubiegłym roku chyba przez 2 miesiące nie było pływania w weekend.

Wiksa
Posty: 83
Rejestracja: 08 wrz 2013, 17:56
Deska: Skywalker Rider 2007
Latawiec: Cabriha Vector 12m 2013r
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 paź 2013, 20:12

To gdzie wy pływacie?! :)

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 20:23

Wiksa pisze:To gdzie wy pływacie?! :)


Przejrzyj sobie ten temat to będziesz wiedział, secret spotów na wodzie nie mamy :wink:

Wiksa
Posty: 83
Rejestracja: 08 wrz 2013, 17:56
Deska: Skywalker Rider 2007
Latawiec: Cabriha Vector 12m 2013r
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 paź 2013, 20:40

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem :) Rzucacie jakimiś nazwami których maps.google nie zna :P

MartinWro
Posty: 163
Rejestracja: 13 cze 2012, 18:43
Deska: Nobile 50Fifty
Latawiec: North Dice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 20:52

Wiksa pisze:Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i chyba nie umiem czytać ze zrozumieniem :) Rzucacie jakimiś nazwami których maps.google nie zna :P

Tu się korzysta z Windguru ;)

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post22 paź 2013, 21:17

Wiksa pisze:No właśnie zauważyłem, że jak już wieje to nie w weekend... Najlepsze jest to, że codziennie jeżdżę w pracy do Niemiec przej Jędrzychowice :) Wieje tam po 16;>?

Jutro zamiast do pracy do niemca jedziesz do Zgorzelca i przez Gerlitz pojedziesz na jeziorko Berzdorfensee i tam .. ma być grubbooo :D
ale jak będzie to na pewno powiem jutro koło 17 .00 bo na pewno można przewidzieć wczorajszą pogodę :D :D

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 21:18

Tam gdzie kończy sie nauka, zaczyna sie meteorologia.

Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 21:20

Właśnie zdmuchnąłem z mojego lataka komary które napotkały go podczas ostatniego latanka w Germanii. Jak spotkanie z furą na autobanie :)

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 23:16

Piotrbyku pisze:
Wiksa pisze:To w taki razie gdzie sprawdzacie prognozę? Wie ktoś Czemu raptem 150km od mietkowa wiele lepiej? Jak była szansa na pływanie to chętnie pojadę w niedziele i mam wolne miejsce, albo i dwa...

150 km to kawał drogi :D , a Berzdorfen to nie antidotum na brak wiatru po prostu przy odpowiednim kierunku czasem są tam warunki do pływania , a czasem nie .


Dzisiaj jest dobry przykład jak mocno wiatr potrafi się różnic w miejscach stosunkowo niedaleko położonych między sobą. U mnie na Przedgórzu Sudeckim hula teraz halny i wieje pewnie w szkwałach ponad 30 węzłów a na Mietkowie 30km dalej stacja pokazuje 1-2 węzły. Jest to bardzo częste zjawisko przy halnym.

Jutro będzie dobre pływanie na Berzdorferze, szczęściarze :D

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 paź 2013, 23:30

sander pisze:Dzisiaj jest dobry przykład jak mocno wiatr potrafi się różnic w miejscach stosunkowo niedaleko położonych między sobą. U mnie na Przedgórzu Sudeckim hula teraz halny i wieje pewnie w szkwałach ponad 30 węzłów a na Mietkowie 30km dalej stacja pokazuje 1-2 węzły. Jest to bardzo częste zjawisko przy halnym.
Jutro będzie dobre pływanie na Berzdorferze, szczęściarze :D


Jak dzisiaj wysiadłem na Bukówce z auta to było pod 20kt, a stacja mietków 3kt.
Nie dość że wiało to jeszcze w cieniu 22 stopnie :shock: , płaska woda, słońce....... szkoda że ja tylko przejazdem

Piotr mam prośbę, jak będziesz u zachodnich sąsiadów to załatw żeby te super wiatraki załączyli w niedzielę :D
Ostatnio zmieniony 23 paź 2013, 06:51 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post23 paź 2013, 06:33

:thumbsup:

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 paź 2013, 07:36

Chłopaki poczytajcie posty odnośnie stacji pogodowej którą zbudował sobie paralotniarz z Warszawy.
Może podpatrzycie pare pomysłów do Naszej.
https://groups.google.com/forum/?hl=pl&fromgroups#!topic/pl.rec.paralotnie/zGgfA4GnOes
Ciekawe i czytelne jest opracowanie strony www za pomocą darmowego programu. Co sądzicie?

Wiksa
Posty: 83
Rejestracja: 08 wrz 2013, 17:56
Deska: Skywalker Rider 2007
Latawiec: Cabriha Vector 12m 2013r
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 paź 2013, 08:46

Stacja na Mietkowie nic nie pokazuje? We wro trochę wieje...

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post23 paź 2013, 09:17

Qba-EPP11 pisze:Chłopaki poczytajcie posty odnośnie stacji pogodowej którą zbudował sobie paralotniarz z Warszawy.
Może podpatrzycie pare pomysłów do Naszej.

dzięki za link.
faktycznie strona wygląda bajerancko i czytelnie. szczególnie podoba mi się ten bajer z zegarami i wykresami pojawiającymi się po najechaniu kursorem na wybrany zegar.

autor tej stacji działa na Cumulusie pod windowsem co nam zupełnie się nie sprawdziło. teraz przeszliśmy na linuxa i wszystko działa stabilnie, dane również przetwarzane są na stronie internetowej także transferem się nie musimy zbytnio przejmować.
co do wyglądu naszej strony stacji w mietkowie to mamy już pomysły jak to pozmieniać aby dane były czytelniejsze i na pewno je wdrożymy tylko jak do tej pory jeszcze nie postawiliśmy nowego systemu na mojej stacji w kunicach, która jest swego rodzaju poligonem doświadczalnym :lol: dla naszych wizji.

działania idą może trochę wolno ale w dobrym kierunku.! cierpliwości.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 paź 2013, 11:23

sander pisze:
Piotrbyku pisze:
Wiksa pisze:To w taki razie gdzie sprawdzacie prognozę? Wie ktoś Czemu raptem 150km od mietkowa wiele lepiej? Jak była szansa na pływanie to chętnie pojadę w niedziele i mam wolne miejsce, albo i dwa...

150 km to kawał drogi :D , a Berzdorfen to nie antidotum na brak wiatru po prostu przy odpowiednim kierunku czasem są tam warunki do pływania , a czasem nie .


Dzisiaj jest dobry przykład jak mocno wiatr potrafi się różnic w miejscach stosunkowo niedaleko położonych między sobą. U mnie na Przedgórzu Sudeckim hula teraz halny i wieje pewnie w szkwałach ponad 30 węzłów a na Mietkowie 30km dalej stacja pokazuje 1-2 węzły...

Jutro będzie dobre pływanie na Berzdorferze, szczęściarze :D


30 wezłów! - chyba że pracujesz w skytower, u mnie na ogródkach 2km dalej ledwie listki podrygują...
;-)


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości