Wrocław-- Może Razem będzie prościej ??

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2012, 18:23

Wypad okazał się bardzo udany, warunki dopisały, wiaterek do 25 węzłów ale średnio ok 15-16, na wodzie ok 15 latawców, w równych proporcjach - 1/3 Niemców, 1/3 Czechów i 1/3 Polaków :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2012, 18:36

Grześ nie rób mi tego i nie wstawiaj fotek. :doh:
Właśnie siedzę i Modego na kolanie bujam

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lis 2012, 18:48

Ok, już więcej nie będzie fotek... z pływania :wink:
Było fajnie ale teraz już czekam na porządny snowkite.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2012, 11:09

sander pisze:Wypad okazał się bardzo udany, warunki dopisały, wiaterek do 25 węzłów ale średnio ok 15-16, na wodzie ok 15 latawców, w równych proporcjach - 1/3 Niemców, 1/3 Czechów i 1/3 Polaków :D


Gratuluje udanego podejścia!

Miejscówka jest dobra! Statystyki na jesień/wiosnę ma niesamowite!
W lecie natomiast zrobiłem tam 3 podejścia na prognozę(!) z czego ani razu jakoś nie popływałem...
160km z wro i minimum 100zł za przejazd nieco chłodzo;)

pralka
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2007, 22:13
Lokalizacja: Freiburg
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 lis 2012, 23:28

Liczyliśmy z Krzyśkiem i były 24 latawce, więc te proporcje trochę się nie zgadzają :lol:

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2012, 23:40

Liczyliście we dwóch dlatego wyszło wam 2 razy więcej, ja liczyłem sam :wink: A tak serio to z tymi co leżały na plaży mogło być 24, ja pisałem tylko o tych w powietrzu :wink:


P.S. Zmień swoją lokalizację na Waldenburg, nie wprowadzaj użytkowników w błąd, verstehst du? :lol:

MartinWro
Posty: 163
Rejestracja: 13 cze 2012, 18:43
Deska: Nobile 50Fifty
Latawiec: North Dice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lis 2012, 19:24

Mnie się też podobało. Spoko spot. Wiatr równiejszy od Mietkowa. Pływanie od 9 do 15 z hakiem było :)

Awatar użytkownika
lockin
Posty: 325
Rejestracja: 15 lip 2008, 17:49
Deska: T5
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 2 razy
 
Post29 lis 2012, 19:20

sander pisze:Ok, już więcej nie będzie fotek... z pływania :wink:
Było fajnie ale teraz już czekam na porządny snowkite.


Panowie potrzebuje deske do snowkite. 3 rok próbuje wreszcie coś kupić i jakoś nie wychodzi.
Ktoś coś doradzi (model etc) ? Buty pewnie kupię nowe, więc została do znalezienia deska+wiązania

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2012, 20:49

Ja nie czuje się ekspertem od desek ale spróbuje trochę doradzić. Podstawa to żeby był to twin tip (szukaj wśród desek fs), po drugie jak najmniejsze taliowanie (duży promień skrętu), po trzecie szerokość wide, szczególnie w twoim przypadku, bo o ile dobrze pamiętam masz słuszny rozmiar buta, inaczej będziesz haczył butem przy krawędziowaniu. Jeżeli potrzebujesz tylko deski do snowkite to najlepiej szukać wśród desek dedykowanych do snowkite np Nobile, ale tania używana deska FS też spełni swoją funkcję, tym bardziej że nie jeździmy po przygotowanych stokach i czasami przeora się nią trochę pola :wink: . Zerknij też na deski polskiej firmy 77 project, jest to firma kajtowa, robi niezłe deski do pływania, mają w ofercie deski do snow i na pewno coś doradzą.
Z wiązań szukałbym coś co można szybko zapiąć i rozpiąć - Flowy (sam takich używam) lub Fasteki np od SP.
Temat wyboru deski i wiązań był wałkowany wiele razy na forum, poszukaj w dziale snowkite.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2012, 12:20

może mietków jeszcze nie zamarzł? ktoś wie? na następny weekend idzie ocieplenie:)

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 gru 2012, 13:28

Fikus pisze:może mietków jeszcze nie zamarzł? ktoś wie? na następny weekend idzie ocieplenie:)


O mnie rozlewisko na Odrze zamarzło tam gdzie nie ma nurtu, więc mietków pewnie też już skuty.

Awatar użytkownika
Fikus
Posty: 778
Rejestracja: 21 lip 2007, 11:20
Lokalizacja: Paweł, Wrocław
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 28 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 gru 2012, 09:51

Qba-EPP11 pisze:
Fikus pisze:może mietków jeszcze nie zamarzł? ktoś wie? na następny weekend idzie ocieplenie:)


O mnie rozlewisko na Odrze zamarzło tam gdzie nie ma nurtu, więc mietków pewnie też już skuty.


wkrótce to zbadam, taki zamarzły zbiornik to też fajna sprawa... :D

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post11 gru 2012, 15:31

Qba-EPP11 pisze:wkrótce to zbadam, taki zamarzły zbiornik to też fajna sprawa... :D


na snowboardzie ciężka sprawa jak śnieg nie przymarznie bo łatwo stracić krawędź i dupa obita nawet pomimo ochraniacza.
co do nart to nie wiem nie próbowałem,
łyżwy fajna sprawa ale trzeba wziąć pod uwagę wielkość latawki bo prędkości niesamowite, raz z nawigacja w kieszeni wyciągnąłem 69km/h i więcej nie mogłem już łyżwami krawędziować, druga sprawa to hamowanie baaaaardzo długie a czasem bolesne jak coś pójdzie nie tak.
no i zainwestuj w bardzo dobry kask bo lód twardy jest

Obrazek

ale i tak będę latał na lodzie, czekam aż tylko będzie trochę grubszy. (kask mam już lepszy...)
pomyślnych wiatrów

johan
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2011, 07:46
Deska: Select
Latawiec: North Dice
 
Post16 gru 2012, 12:46

Witam.Jestem z wroclawia plywam na ws i na kitesurfingu.W sezonie czesto jezdze na polnoc najczesciej Rugia ale nie pogardzam naszym wybrzezem Hel lub inne pomysly w zaleznosci od wiatru.W zimie snow kite najczesciej okolice Lubawki.Jezeli tylko trafi sie dobra prognoza i przyzwoity last chetnie wybieram sie na plywanie (egipt kanary tunezja lub jakies inne kierunki)Dysponuje czasem i potrafie sie poskladac chocby w ciagu jednego dnia jezeli jest tylko motywacja tzn.prognoza.Chetnie nawiaze kontakt z ekipa o podobnych zainteresowaniach nie koniecznie z wroclawia na lot w cieplejsze strony mozna sie spotkac na lotnisku ale na wypady na snowkite chetnie dosiade lub zabiore do auta chetnych z wrocka lub okolic.Moj numer 601552051

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 gru 2012, 22:28



Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

cron