zalew wloclawski

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2008, 00:37

hej hej

i jak? śmigacie tam? jakieś fotki?

Remjack
Posty: 126
Rejestracja: 09 kwie 2008, 11:06
Lokalizacja: Włocławek
 
Post01 lip 2008, 12:05

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=lWdGhrlwisE
http://www.youtube.com/watch?v=Kq8zHKdsL3Y
http://www.youtube.com/watch?v=s_Af8LmFXq4


W końcu dorobiliśmy się prywatnego fotografa a właściwie Panią fotograf :wink:
Sory za jakość filmów i nudną tematykę
Wiatr około 13 knots, kierunek NW

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2008, 14:50

a jakie subiektywne odczucia :?:

Gdzie w końcu pływaliście :?: I czemu unikacie spotu WS :?: Tam chyba można pływać przy zachodnim :?:

ElPielako
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:36
 
Post01 lip 2008, 17:48

Hej

Tu odzywa sie drugi obok Remjack'a kiter ze spotu na wale w Wistce, tuż za Mostkami. Generalnie spot odwiedzam juz od 2 sezonow i jak na srodziemne warunki jest na prawde OK!!! Przychodza takie dni ze wieje bardzo rowno jak nad morzem, szkwaly nie przeszkadzaja. Generalnie plywam na V4 Naisha i staruszek zle znosi szkwaly a i tak plywam. Jesli chodzi o kierunki wiatru to generalnie nie da sie plywac przy WS S ES, reszta daje rade jak widac na googleeatrhie od walu skad sa pierwsze zdjecia (najbardziej wysunieta czesc spotu na zachod) do jego konca i jeszcze jakies 600-700m dalej jest wspaniala plaza (w kierunku wschodu)> Cala dlugosc brzegu tworzy lagodna zatoke wiec plywanie jest mozliwe przy reszcie kierunkow. Popatrzcie na googleearth'ie. Spot jest oplywany przy tych kierunkach wiec wiem ja jak i Remjack ze da sie plywac. Co do poczatkujacych, no to mam dobre wiesci. W miejscu gdzie za walem jest ta 700m plaza jakies50m w glab wody jest po pas, wiec na body dragi jest idealnie.

Wiecie co zapraszamy na spot (Remjack i ja) jest dobrze
Pozdrawiam Pania fotoreporter z sesji 30,06,2008 ;)

Remjack
Posty: 126
Rejestracja: 09 kwie 2008, 11:06
Lokalizacja: Włocławek
 
Post02 lip 2008, 09:40

Gdzie w końcu pływaliście I czemu unikacie spotu WS Tam chyba można pływać przy zachodnim


Aloha,
Onzo, na spocie WS w Modzerowie tez pływamy przy zachodnim a nawet przy lekko wykręcajacym sie na poludniowo zachodni tylko jest jedna wada tego miejsca, linia wysokich drzew i krzaków, co powoduje ze wiatr strasznie kreci na brzegu (na wodzie juz 50m od brzegu jest GIT) ze startem nie ma problemu jest duzo miejsca na wale, sa dosc duze przeswity miedzy drzewami wyjść na wode sie da ale nie masz komfortu psychicznego tak jak na spocie w Wistce gdzie jest piaszczysta dość szeroka plaża, co do kierunków południowych mamy pewna alternatywę czyli drugi brzeg zalewu i Dobrzyń nad Wisła gdzie koledzy WS pływaja i my napewno przy poludniowych kierunkach sprawdzimy spot
http://plaze.onet.pl/4,1486705,Dobrzy%C5%84_nad_Wis%C5%82%C4%85,windsurfingdet.html

Remjack
Posty: 126
Rejestracja: 09 kwie 2008, 11:06
Lokalizacja: Włocławek
 
Post02 lip 2008, 14:16

Wykopałem stare zdjęcia z 19 kwietnia tego roku moje pierwsze wejscie z kitem do wody :twisted: dokładnie pokazuja jaka plaza jest na Wistce

zachodnia strona
Obrazek
Obrazek

wschodnia
Obrazek
Obrazek

głębokość
Obrazek
Obrazek

Obecnie poziom wody jest o 2m niższy więc plaży przybyło
Prognozy na piatek słabe ale obiecujace jesli uda się cos zmontowac to wrzucę
ALOHA !

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2008, 14:52

Elo, dla jakiego spotu na WG sprawdzacie prognozę?
Zalewu Włocławskiego z nazwy tam nie ma.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2008, 15:21

ja bym się wybrał. Muszę tylko zorganizować jakiś sprzęcik do latania bo został mi pulse 7 więc mało. może ktoś ma coś do przetestowania ;) :?:

ElPielako
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:36
 
Post02 lip 2008, 19:05

Grzechu pisze:Elo, dla jakiego spotu na WG sprawdzacie prognozę?
Zalewu Włocławskiego z nazwy tam nie ma.


Aloha

Na WG jest pozycja Modzerowo (Wloclawka) tam sie sprawdza tez miejscowka na Wistce. W zasadzie wg. GFS z reguly wiatry sa silniejsze np. 10 knots GFS na Wistce jest 12 k. ale nie zawsze. Srednia ze wszystkich pozycji daje ogolny obraz na to co sie dzieje na spocie. Prognoza numeryczna natomiast sie nie myli ostanio mielismy piekny tego przyklad (pozdro dla Remjacka)
trzymajcie sie i zapraszam "NaishTorch team rulez"

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2008, 22:06

No dobra ;)
To niedługo zrobimy Wam tam mały tłok ;)
pozdr.

Remjack
Posty: 126
Rejestracja: 09 kwie 2008, 11:06
Lokalizacja: Włocławek
 
Post23 lip 2008, 08:10

jest okazja, prognoza na najbliższe dni b.dobra 8)
http://www.windguru.com/pl/index.php?sc=4871
około 14-15 knotów i kierunki N :!:
czekam! :wink:
GG 4134829
do 11'tej on-line, później na wodzie :twisted:
piona!

Awatar użytkownika
wuyex
Posty: 202
Rejestracja: 25 lut 2008, 22:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2008, 18:20

witam jestem za tłokiem :) a wszczegolnosci za natłokiem pracy przy operowaniu kitem ktoś z bydzi jedzie w kieruneczku jeziorka ?? razem zawsze raźniej i tainej ;) prosiłbym o szybka odp czy w piatek czy sobota bo musze wziac urlop jak cos :D

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2008, 00:39

Przybyłem, zobaczyłem, polubiłem ;)

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2008, 08:40

Onzo mógłbyś coś napisać, zwłaszcza porównując do warunków na Zegrzu?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2008, 11:49

Nie ma co porównywać. Jeżeli zakładamy, że pływamy w weekend w lato, kiedy na dzikiej albo WDW jest tłum ludzi na brzegu i w wodzie to wolę stracić w całym dniu 1h jazdy i być na prawie pustym spocie (jazda z pragi płd zajęła nam 2h przy naprawdę spokojnej jeździe max 130 za Łomiankami, powrót 2h na luzie ale byliśmy w domu o 22:30). Istotne są kierunki - wydaje się, że pływanko najlepsze jest przy NE i NW, akceptowalne przy N, ale to pełny on-shore, więc może być różnie.

Z wad spotu to po pierwsze drzewa na brzegu w dość niewielkiej odległości (mniej więcej jak na dzikiej), więc po pierwsze bezpieczeńśtwo, po drugie wiatr się odbija i powoduje zawirowania przy brzegu, co przy obecnych konstrukcjach nie jest jednak dużym problemem.

Po drugie - akurat teraz coś wyrosło w wodzie. Chłopaki mówili, że glonów jeszcze do niedawna nie było - teraz w wodzie rosną w dużej ilości wraz z grążelami, na które trzeba mocno uważać - naprawdę jest ich sporo i można się w nie zaplątać. Ale jak już je ominiesz/przepłyniesz to potem masz mega dużo miejsca. Z drugiej strony jak ktoś się uczy to też nie jest najlepiej - własciwie jedno wodowanie i podnosisz na linkach tysiąc kilo glonów, wiec praktycznie kite w wodzie i spływasz do pobliskiego wału. Widziałem zresztą, że to częsta praktyka ;)
Ogólnie jeżeli rzeczywiście te glony są sporadycznie to jest ok.
Nic nie przebije Zegrza pod względem odległości od Wawy - pływanie po pracy jest możliwe tylko tu - pod warunkiem, że zdążysz. W piątek jechałem nad Zegrze 1,5h w korku :?
Jak dla mnie jeżeli nie możesz pojechać gdzieś dalej na cały weekend - Kadyny, Łeba, Płw, Śniardwy - to jez. włocławskie to bardzo dobry wybór. Nad Domaniów raczej już nie pojadę bo nawet nie ma co porównywać.

Aha - teraz trzeba jechać przez Płock, bo droga od południa Wisły jest nieprzejezdna :(


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości