Włochy-Lombardia-Jez.Como-Les Grandes Quiets

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
ignacyn
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:16
Lokalizacja: Warszawa/Mediolan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2003, 21:26

Dojazd: Miejscówka znajduje się na kempingu les grandes quites pomiędzy Sorico i Gera Lario . Pomiędzy tymi dwoma miejscowościami jest most, jadąc od strony Sorico należy tuż przed mostem skręcić w lewo, potem w prawo i dalej jechać za znakami na kemping les grandes quiets.

Wiatr: Wieje z południowego zachodu, zaczyna wiać około 13, rozwiewa się do ok. 16 i wieje do wieczora; od 4 do 6 beauforta. Pływa się od maja do początku października. We wrześniu bywa, że pada cały czas i pogoda jest raczej mało przyjemna (jak w całej lombardii).

Na kempingu są dwie szkółki: Bomboklat i jeszcze druga, nazwy nie pamiętam. Można wynająć instruktora albo wypożyczyć sprzęt. Niedaleko kempingu jest nieduża zatoczka, jest płytko i nie ma fal. Niestety bywa, że jest bardzo tłoczno. Trochę dalej robi się już głęboko i dużo fal (krótka częsta fala). Na pewno nie jest to miejscówka specjalnie na wyjazd, ale jak ktoś mieszka niedaleko, albo przejeżdża i chce trochę polatać to jest w sam raz; trochę jak warszawkie Zegrze.

P.S Wiem, że ludzie pływają też w miejscowości Colico, która jest jadąc od Mediolanu parę kilometrów wcześniej. Nie pływałem tam, więc nic nie wiem na temat warunków.
Pzdr,
Ignacy

Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości