Strona 1 z 1
peter lynn
: 16 lis 2005, 09:17
autor: andrzej k
mam pytanie jak on to zrobił ze przy komorowcach ma tylko cztery linki jak w pompowanych
: 16 lis 2005, 09:23
autor: onzo
PO podłącza je tak jak w pompowanych

Konstrukcja nie wymaga linek dodatkowych bo kite ma kształt C.
: 16 lis 2005, 09:38
autor: artkite
Z tego co wiem to kajty Petera Lynna to nie są komorowce. Są to kajty pompowane, ale mają dodaną drugą - dolną powierzchnię. Sama nazwa patentu o tym mówi: TWIN SKIN. W efekcie tworzy się prawdziwe skrzydło, co niweluje zawirowania opływu powietrza pod dolną stroną kajta. Wynikiem jest większa prędkość kajta. Te kajty są używane głównie do speedu - jak pisze Peter Lynn. Super pomysł. Chyba ktoś jeszcze wyprodukował podobną konstrukcję.
Wygląd myli - typowy kajt komorowy z linkami tylko na końcach nigdy nie będzie trzymał kształtu, nawet jeżeli będzie uszyty w kształcie C. Jest za miękki. Potrzebne by były dodatkowe usztywnienia.
Chętnie był polatał na konstrukcjach Petera Lynna.
Pozdrawiam
Artur
: 16 lis 2005, 10:17
autor: onzo
Są to komorowce tyko z innym rozwiązaniem kształtu. Nie wymagają pompowania w typowym znaczeniu tego słowa (pompowanie pompką) W sumie zamkniętokomorowe konstrukcje zawsze trzeba trochę "napompować" powietrzem

Ogólnie mają dwie warstwy tkaniny, przegrody i otwory wlotowe dla powietrza...
Pływałem na PL rok temu, ale to dość którko i na dosyćstarym modelu, więc trudno sięwypowiadać. Miał jednak dosyć duży ciąg i charakterystykę bardzo zbliżonądo pompowańców. Natomiast strasznym problemem był dla mnie start, bo jednak przy rozmiarze 20m rozłożony wzdłuż kite zajmował dużo powierzchni, a moment ustawiania go do startu w kształt litery C było trochę dla mnie niepewne.
: 16 lis 2005, 10:18
autor: onzo
Kurcze robię mnóstwo literówek

: 16 lis 2005, 10:28
autor: andrzej k
dzięki za informacje ale nadal niewiem jak on trzyma sztywność konstrukci
: 16 lis 2005, 10:37
autor: onzo
No właśnie podstawowy problem PL to zrobienie sztywnej konstrukcji. Nie są one tak sztywne jak pompowane - gdy nie wieje po prostu sie składają. A jak wieje to trzymają kształt dynamicznie. Problem jest natomiast przy skręcaniu, bo mało sztywna konstrukcja powoduje, że są nieco wolniejsze. Nie wiem co prawda jak z najnowszymi konstrukcjami takimi jak np venom bo może zastosowali jakieś wzmocnienia wewnętrzne poprawiajace kształt i zwrotność. Słyszałem, że użytkownicy są zadowolenie w szczególności w pływaniu na falach...
: 16 lis 2005, 11:17
autor: artkite
Onzo, masz rację. W PL brak tub w ogóle.
Tu jest opis jak kite trzyma sztywność (trochę ogólnikowy) oraz relaunch:
http://www.peterlynnkiteboarding.com/main.html
dalej: technology - twin skinn technology
Pozdro
: 16 lis 2005, 17:07
autor: wlad
Plywalem w tym sezonie na PL Phantom 19m2. Jest to model z roku 2004. Sila ciagu zdecydowanie mniejsza niz w analogicznych wielkosciach latawcow pomopowanych, trudny start (ale nie mialem zbyt duzej wprawy).
Nalezy zwrocic uwage na niespotykana w innych latawcach stabilnosc, a zwlaszcza w zenicie. Nawet uzywane jest okreslenie "auto-zenit". Ten kite trzyma sie w powietrzu dokladnie tam gdzie zostal umieszczony.
Wspaniale przechodzi przez szkwaly.
: 16 lis 2005, 17:21
autor: GURU 10.5
wlad pisze:Plywalem w tym sezonie na PL Phantom 19m2.
..to ciekawe,
a jakbyś porównał jego charakterystykę ,wysokość skoków ,siły sterujące na barze ,szybkość reakcji do Gaastry 19,5 na której pływałeś wcześniej

: 16 lis 2005, 18:50
autor: rolnik
Z moich obserwacji wynika ze PL zostaje daleko z tylu za konkurencja i na dzien dzisiejszy nie ma co rownac sie z flysurferem czy jakimkolwiek pompowancem.Zero szybkosci ,zero hangtine,zero fanu.
: 16 lis 2005, 22:00
autor: Fred
wlad pisze:Nalezy zwrocic uwage na niespotykana w innych latawcach stabilnosc, a zwlaszcza w zenicie. Nawet uzywane jest okreslenie "auto-zenit". Ten kite trzyma sie w powietrzu dokladnie tam gdzie zostal umieszczony.
Wspaniale przechodzi przez szkwaly.
keidys widzialem super zdjecie, walsnie PL, przywiazanego chicken loopem do kłody drzewa...

no i tak ladnie, stabilnie stał sobie w powietrzu, SAM
jak znajde to zdjecie to wrzuce...
: 17 lis 2005, 08:07
autor: onzo
To prawda - automatycznie idzie do pionu niezależnie od sytuacji. Puszczasz bar i kite wraca. Co prawda gdzieś widziałem filmi, gdzie to się nienajlepiej skończyło, ale i tak sądzę, ze to super rozwiązanie. SZczególnie, że w zenicie jest emga stabilny. Można podpiąć zostawić i iść kilkaset metrów pod wiatr plecami do kite'a a on i tak nei zmieni pozycji...
: 17 lis 2005, 11:48
autor: wlad
GURU 10.5 pisze:wlad pisze:Plywalem w tym sezonie na PL Phantom 19m2.
..to ciekawe,
a jakbyś porównał jego charakterystykę ,wysokość skoków ,siły sterujące na barze ,szybkość reakcji do Gaastry 19,5 na której pływałeś wcześniej

Plywalem na PL w kwietniu tego roku jeszcze zanim kupilem GXR 19,5. Porownujac oba latawce uwazam ze GXR jest znacznie szybszy w skrecie no i winde bezporownania ma lepsza oraz o jakies 20% wiekszy ciag (dla mnie to mialo istotne znaczenie). Sily na barze sa porownywalne.
PL jest za to bardzo stabilnym latawcem idealnym do plywania tam i z powrotem, skakac oczywiscie tez mozna i to nawet wysoko. Natomiast jezeli chodzi o przechodzenie przez szkwaly oraz gorna granice wiatrowa jest bezporownania lepszy od GXR.
peter lynn
: 03 gru 2005, 22:48
autor: majster8405
Szanowni koledzy!
Konstrukcje Petera Lynna oparte są na tej samej zasadzie sterowania jak pompowane tzn. na zasadzie zwichrzenia aerodynamicznego i stąd cztery linki.Jego konstrukcje nie posiadają żadnego usztywnienia wewnętrz,jest to typowo konstrukcja komorowa lecz z zamkniętymi komorami. Na natarciu znajduje się kilka wlotów-wentyli które mają za zadanie wpuścić powietrze i je zatrzymać . Elementy powłoki są klejone i szyte w celu eliminacji "wyciekania" powietrza oraz dostawania się wody do środka.A/R ich jest stosunkowo duży. Latawce mają pełny profil aerodynamiczny/ jeśli się nie mylę samostateczny/i przy znacznych prędkościach wiatru powinien mieć lepszego kopa niż pompowany- te same powierzchnie.Ktoś napisał że jest to firma daleka od czołowki-jest daleka gdyż w Polsce jest mało znana.Sledząc forum widzę że wielu kajciarzy zaczyna inaczej myśleć i nabierać zaufania do komórek ,ich możliwości i zalet których pompowany miał nie będzie i myślę że to już szczyt co w tych konstrukcjach da się jeszcze wymyślić/poza kosmetyką i dodawanymi gadżetami./Peter Lynn bardzo sprytnie wykorzystał pełny profil pozbywając się tub i linek.Tak swoją drogą mamy to co daje rynek.