Soma Bay 6-13/6-20 maja Molo Surf & Ellare

Oferty wycieczek, podróże, last minute, bilety lotnicze, etc.
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 kwie 2011, 22:54

Witajcie,


W Molo Surf uzbieraliśmy sporą grupę kursantów na wyjazd do kultowego już spotu kajtowego w Egipcie - Soma Bay, także jednego z najlepszych w regionie spotów do nauki i treningu!
Wraz z biurem podróży Ellare.pl zachęcamy do wyjazdu i "odświeżenia" umiejętności jeszcze przed prawdziwym sezonem na Helu :!: :idea:

Obrazek


Obrazek


Proponujemy:

- 3 terminy : 6-13 maj, 13-20 maj lub opcja 2 tygodniowa 6-20 maj na życzenie

- przelot Poznań - Hurghada ( inne miejsca jeśli jest taka potrzeba również są dostępne )

- zakwaterowanie w hotelu Intercontinental 5*

- oferta ALL INCLUSIVE

- cena za tydzień - 2400 pln :idea: :!:


Obrazek


Obrazek


Dodatkowo oferujemy szkolenie - pakiet podstawowy - 10 h = 950 pln lub lekcje indywidualne / pakiet freestyle na życzenie.
Prowadzimy zajęcia z video analizą :idea:

Obrazek

Kontakt - przemek@molosurf.com
tel. 798838997


ZAPRASZAMY :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
holender_
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2008, 18:10
Lokalizacja: Słupsk-Holland Dariusz Nowak
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 kwie 2011, 23:50

Slicznie pieknie. a ile wtakim razie kosztuja dwa tygodnie?
Pozdro Przemko ...:)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2011, 14:50

Sorki że Cię przetrzymałem - "biznes" forum niestety nie jest tak widoczne jak główne...

Cena za 2 tygodnie, wylot ze mną i instruktorami z Gdańska 6-20 maj, wyżywienie HB - 2959

Inne miasta dostępne na zapytanie ale w tej chwili staramy się tworzyć 2 grupy lecące równolegle : Poznań i Gdańsk

Jedziesz ??? opuściłeś Brazylię :wink: :naughty:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2011, 10:38

przemass pisze:.. wyjazd do kultowego już spotu kajtowego w Egipcie - Soma Bay, także jednego z najlepszych w regionie spotów do nauki i treningu!



jako że nie byłeś tu jeszcze a my obecnie tu jesteśmy
podam garść info o spocie z pierwszej ręki:

nie jest to najgorszy spot w Egipcie na jakim byłem
ale do najlepszych wiele mu brakuje :idea:

do nauki oraz treningu: NAPRAWDĘ spory tłok - mimo że miejsca spooroo, większy tłok zaobserwowałem TYLKO na Cauipe w Brazyli, z tąróżnicą, że tam ludzie POTRAFIĄ pływać, tu jak wpadniesz kajtem do wody - masz prawie gwarantowane wpłynięcie przez eskadrę flajserferowców lub cabriniarzy (tu królują Niemcy..)
megapłycizna :/ - woda w największym stanie ma głębokość ..do pasa.. co jest absolutnym minimum do ćwiczenia..
poza tym ciągle po kostki, max do kolan..
jak juz jest głęboko - to powstaje TURBO CZOP, niemal jak stan pośredni w Parakuru..
z tydzień zajmuje wpływanie się w niego..
klimat w niemieckiej bazie - nie istnieje ..tzn : istnieje, ale ..niemiecki..
tzn ordnung must sein
nie możesz położyć kajta 20 cm poza wyznaczonym obszarem, lub wystartować/wylądować za pomocą znajomego..
poza tym najlepsza część spotu (głębsza, a bardziej płaska) zarezerwowana jest WYŁĄCZNIE dla wuesów, to typowe dla Egiptu
choćby w Dahabie też tak jest - super spot pod WS i maleńka zatoczeńka 15 cm płytka dla KS :/
i jak tylko pomyślisz by tam wpłynąć już syreny alarmowe biją a dwie motorówki z "uzbrojonymi" ;) beachboyami sąw pełnym ślizgu po Ciebie.. nawet gdy na akwenie nie ma ANI JEDNEGO WueSa.. :/
za to instruktorzy bazy mogą tam na kite pływać do woli..

wiele by wymieniać - pojedziesz - sam zobaczysz, ocenisz..


na koniec plusy:
hotel jest może nie w moim stylu - ale luksusu mu odmówić nie można!
megawypas warunki mieszkaniowe i jedzenie niespotykane w Egipcie
do wyboru restauracje greckie, włoskie, arabskie i "międzynarodowe"
fortepian do kolacji ;) .jesli komus go potrzeba..
no i tylko godzinny transfer..

nie jest to najlepsze miejsce ani na trening - ani do szkoleń
ale DA SIĘ! najgorsze teżnie jest
na pewno w cenei 3 tys pln za 2 tyg ALL warto je zobaczyć
bo ceny niedługo wrócą do normalnego poziomu i wtedy nie decydowałbym się na to miejsce w cenie niemal Brazylii..
z wiatrem kapryśnie jak to w Egipcie - dużo bardziej niżna Północy wg mnie (np> RAs Sudr..) więc lepiej na 2 tyg niz na tydzień.. by coś popływać

pzdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2011, 14:35

Ponieważ powtarzasz posty, ja również jestem zmuszony "pokusić" się o przeklejenie....:


Ziomek. pisze:w tym zestawieniu faktycznie SOMA BAY "rządzi"
pzdr



No widzisz, ciekawa uwaga o tym że w Somie nie byłem ( co jest prawdą - jakoś się nie złożyło - JESZCZE 2 tyg z haczykiem ;)) w zasadzie nie ma nic do rzeczy...

Gdybym to JA miał wybierać, pojechalibyśmy na Fuerte żeby zobaczyć coś nowego lub do Ras Sudr, bo po pierwszym wyjeździe który tam zorganizowaliśmy już nie chciałeś innych miejsc w Egipcie widzieć...Natomiast tak się składa że mamy grupę 8 kursantów którzy chcą TYLKO do Somy jechać. :)


Powody:

- najlepszy ( wg NICH spot )
- najlepszy jak dotąd ( dla NICH ) egipski hotel w jakim byli
- transport na miejsce trwa do godziny :?: a nie 6 - 7 h jak to jest w przypadku Ras Sudr :)

To samo potwierdza instruktor który z nimi pracuje. Chyba warto spróbować :wink:

Jest klepnięta rezerwacja dla 8 osób z Poznania i 4 z Gdańska, wciąż wolne miejsca na dobijanie do obu grup, mam nadzieję że raczej będziemy brać 7m niż 17 ;)

Osobiście polecam wyjazd na 2 tygodnie - większa szansa na wiatr, mniejszy relatywny koszt "dnia" na wodzie :)



pzdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2011, 14:53

...żeby nie być gołosłownym, jeszcze film obecnego ridera LF Jamesa Bouldinga z Abu Soma... :wink:

http://www.youtube.com/user/jimbobrey?b ... OTWaf-nCsI

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2011, 19:33

jak przeklejasz post - to tak by nie tracił sensu
Soma rządzi w zestawieniu z miejscówkami do których z własnej woli na pewno już nigdy nie pojadę
to tak jakbyś golfem 1,6 rządził na szosie wśród tico..

hotel - faktycznie najlepszy w jakim byłem w Egipcie
co zresztą napisałem
tylko z dobrych hoteli to masz bliżej do Grand w Sopocie np :wink:
jeśli hotele trza pozwiedzać..

Przemass - pojedziesz - zobaczysz - wrócisz - pogadamy w przyczepie
bo na forum to ja JUŻ TERAZ wiem co napiszesz.. :wink:

progresu tu zbyt wielkiego nie zrobisz..
tak nierówny wiatr to sięrzadko na helu zdarza..
choć dziś było całkiem znośnie..
za to głodny chodził na pewno nie będziesz.. ;)

a 7 godzin to do Ras Sudr chyba rowerem wyjdzie..

pzdr

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2011, 20:10

Ziomek. pisze:Przemass - pojedziesz - zobaczysz - wrócisz - pogadamy w przyczepie
bo na forum to ja JUŻ TERAZ wiem co napiszesz.. :wink:


Napiszę to co piszę tu - klient nasz pan, kursanci chcą jechać to jedziemy, wierzymy na słowo, skoro już tam byli i było dobrze :)

A poza tym faktycznie najlepiej w przyczepie się rozmawia ;) ...

Ziomek. pisze:za to głodny chodził na pewno nie będziesz.. ;)


...a to przecież najważniejsze ;)

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2011, 21:45

Ciekawe o co PANU Ziomkowi chodzi - naprawdę cieżko w tym kontekście się nie domyślic .................

kitelooper
Posty: 9
Rejestracja: 08 cze 2009, 10:56
 
Post21 kwie 2011, 21:59

IQM1 pisze:Ciekawe o co PANU Ziomkowi chodzi - naprawdę cieżko w tym kontekście się nie domyślic .................


Ten Typ tak ma - wybudził sie z zimowego snu i teraz będzie każdemu smrodził po trochu w każdym wątku.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2011, 13:24

Uwaga, dostępność szkolenia

- tydzień 6-13 - tylko na zapytanie

- tydzień 13-20 - wolne

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2011, 12:27

IQM1 pisze:Ciekawe o co PANU Ziomkowi chodzi - naprawdę cieżko w tym kontekście się nie domyślic .................


macie rację - przekonaliście mnie - SOMA jest "najprzedniejsza"
idę snić zimowo dalej ..na wodę :lol:

Obrazek

a Wy? :wink:
..snujcie nadal spiskowe teorie dziejów..
Wołoszański górą :wink:

pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2011, 12:28

kitelooper pisze:
IQM1 pisze:Ciekawe o co PANU Ziomkowi chodzi - naprawdę cieżko w tym kontekście się nie domyślic .................


Ten Typ tak ma - wybudził sie z zimowego snu i teraz będzie każdemu smrodził po trochu w każdym wątku.


..dbam byście się nie zasłodzili wzajemnie..

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2011, 13:05

Ziomku, nudzi mnie już trochę przeklejanie Ci moich dość obszernych odpowiedzi...

Widzę jednak że muszę to robić niestety - problem tego że nie macie wody a Soma jest w Twojej opinii nie najgorszym spotem na Wasz wyjazd, ale już nienajlepszym na NASZ jest tak pilny że wymaga poruszania go przez Ciebie w 2 wątkach - nie ma problemu :wink: :thumb:


przemass pisze:Ziomku, wszystko się zgadza - oczywiście jeśli wiesz ( a przecież WIESZ ? ) że robiąc wyjazd w spot pływowy bo OD nich zależy wszystko - od dostępności pływania po obecność wiatru nawet :idea: Ze spotów w które organizowaliśmy wyjazdy, JAK wiesz powinieneś sprawdzić przynajmniej:

- cały Egipt z wyjątkiem Śródziemnego
- Całą Brazylię jeszcze dokładniej nawet

ZWŁASZCZA jadąc na tydzień można dobrać czas, kiedy woda jest większą część dnia...

Dlatego, dzięki uprzejmości DaGi i RSZ, sądząc wtedy jeszcze że pojedziemy do EL Gouny, pozyskaliśmy tabelkę, najbliższego do El G miejsca pomiarowego, którym jest właśnie....Soma Bay :roll:

Tu możesz przejrzeć sobie terminy, zobaczyć JAK wygląda WASZ wyjazd, a jak terminy od 6go do 13go - bo TO jest nasz główny termin szkoleniowy - dlatego szkolenie w drugim tyg. przewidujemy na zapytanie, a miejsce do pływania dla siebie to już sobie znajdziemy :wink: Choćby w TLE Twojego zdjęcia nie wygląda źle...no ale jeśli TRZEBA być przy brzegu bo...no właśnie, co? To się pływa po płytkim ...ryzykując :?

http://www.mobilegeographics.com:81/cal ... /5760.html

Śmiem twierdzić że nieszczęśliwy wypadek Jacka nie wydarzył się na zbyt głębokiej wodzie? Niestety, takie wypadki zdarzały się i w El Gounie i w Ras Sudr jak również na lagunkowych spotach brazylijskich - dlatego nic nie poradzimy - jedziemy w fajne miejsce, wybieramy dobre pływy - nie przez przypadek NIE jedziemy w majówkę - chociaż uwierz mi, że DOŚĆ oblegany termin....

Jak to sprawdzić - do Ciebie nie trzeba w sumie pisać tego, ale może początkującym się przyda jak będą coś planować:

W skrócie w większości spotów w zasięgu "do 3000 pln" ma 4 zmianowy system pływowy - to oznacza że mamy 2 przypływy i 2 odpływy dziennie. Czas każdego przypływu i każdego odpływu przesuwa się dziennie do przodu o różnicę czasów między dniem księżycowym a ziemskim - czyli średnio można przyjąć ok 45min do przodu ( od pół do 1,5 h w praktyce )...No i tu ciężko się dopasować - zmiany przychodzą codziennie, godziny szkoleń trzeba przesuwać i tyle. Natomiast mamy jeszcze jeden czynnik jakim jest WYSOKOŚĆ plywu. W najprostszym skrócie - zależy ona od pozycji księżyca i oddziaływania jego grawitacji względem ziemi ) W okresie pełni i nowiu - różnice pływów są największe - okres NAJNIŻSZEJ wody ( płytko ) i NAJWYŻSZEJ wody ( chop ). Dlatego w przypadku spotów np Paracuru wybieramy takie okresy, chcemy żeby laguna zeszła jak najniżej do płaskiej wody, a fala przyszła jak największa. Natomiast w Soma, El Gounie, Ras Sudr itd jest dokładnie odwrotnie - chcemy mieć wodę jak najdłużej... :idea:

W naszym terminie NAJNIŻSZY pływ ma 0,21,przez większą część tygodnia 0,3 , WASZ NAJNIŻSZY - był 18go tak? 0,9 - wiesz ile znaczy 11cm w płytkich lagunach?
To oczywiście oznacza że będzie też mniej przypływu a więc też mniej TURBOCZOPU o którym pisałeś jeszcze kilka dni temu... :wink:
Wynika to oczywiście z faz księżyca, rozpisanych zresztą w tabeli.



przemass pisze:
IQM1 pisze:Jak już mówiliście, ciężki gość z tego ziomka - pogonisz go jednymi drzwiami to wejdzie drugimi :thumbsup: a tak szczerze to jest bardzo :(


Ależ to bardzo dobrze, ja generalnie nie mam nic do ukrycia, a kwestia naszego wyjazdu i oglądalności tego wątku jest jak najbardziej :thumb:

Przecież gdyby się nie okazało że są źle dobrane pływy, wszystko byłoby OK na tym wyjeździe :) No, ale nigdzie nie może być przecież TAK dobrze jak na Eko - tylko że jak dotąd, może tylko JEDNA osoba na tym forum tak uważa :wink: :wink: :wink:


Do Brazylii też były takie oferty, spotkaliśmy się nawet w tym roku. Jeśli ktoś woli pływać na Cauipe jest to bardzo dobra opcja moim zdaniem...NIestety TAMTEN wyjazd też nie trafił najlepiej - wybieranie terminu grudniowego niestety daje normalnie 70-80% szans na pływanie, a w tak słabym sezonie jaki był w tym roku 50-60 % - no i tak właśnie było....Tydzień - dwa pobytu w jakimś miejscu nie oznacza że się je W OGÓLE zna ;)


przemass pisze:
Ziomek. pisze:oraz ..będę szukał dalej.. mi windsurferzy na szczęście nie każą jeździć tam gdzie ONI mają dobrze.... :wink:
pzdr


Mi też nie - nie mamy klientów windsurfingowych.

Jak dotąd:

- 4 wyjazdy Wake.pl do Egiptu
-1 wyjazd do Brazylii
- 1 wyjazd do Livigno

były organizowane przeze mnie we współpracy z Ellare.pl zazwyczaj - i z tego co pamiętam akurat o tym GDZIE i KIEDY jedziemy to ja decydowałem ? Tobie zależało na wietrze ...;)

Można to zresztą sprawdzić przeglądając wątki na KF...

Ten wyjazd organizuję JA i tylko JA we współpracy z Ellare w ramach MOJEJ szkoły - przykre że każdą rzecz musisz wykorzystywać do drobnych "inteligentnych" być może zagwostek...

P.S> Jeśli znajdziesz 20 windsurferów którzy chcą jechać nawet do Zaafarany żeby ich pouczyć - daj znać, my to zrobimy z przyjemnością, będzie 20 kajciarzy więcej :!: :wink:



przemass pisze:
Zuza pisze:Hm, przecież w Soma Bay jest mnóstwo miejsca na głębokiej wodzie na lewo od rafy... co za problem tam uczyć się trików? Płytka przy brzegu to tam jest do uczenia kursantów... wszystkie tamtejsze szkoły które korzystają z Soma tak właśnie robią, zaawansowanych wysyła się dalej... plus dalej w zatoce szkwałów nie ma za specjalnie i wiatr z zasady jest side-shore.

No i można zawsze wybrać inny hotel niż ten przy Soma, chociażby Yara Beach kawałek dalej który stoi przy samej plaży i tam jest spot z wyznaczoną strefa kajtową (chociaż tam akurat dosyć szkwali z powodu hoteli wybudowanych przy jednym z brzegów), a jak dobrze wieje na Soma to wszędzie roi się aż od tanich lokalnych mini-busów którymi można podjeżdżać na spot.



Niestety, "czasem" JEST to problem... :wink:

Zwłaszcza jak się już JEST na wyjeździe, gdzie nie ma wody, a konkurencja ROBI wyjazd za 2 tygodnie, gdy "akurat" woda JEST .... :wink: 8)

zapraszamy :)

Awatar użytkownika
Adiq
Posty: 240
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:30
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post25 kwie 2011, 01:35

ale grubo w tym temacie :roll:

Dajcie później znać czy warto tam jechać na robienie progresu ,bo cumbuco trochę daleko niestety ...
Mam nadzieję ,że da się znaleźć coś bliżej (np. Soma Bay)

Jakieś inne propozycje ? W Cumbuco podobało mi się to ,że będąc tam jedynie tydzień (oczywiście totalna głupota) zacząłem się wypinać z haka i robić w jakieś tam raily UH

Jest jakieś inne miejsce gdzie można robić tak szybki postęp jak tam ?


Wróć do „Oferty Biur Podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron