co sądzicie o tym latawcu ? warto ?

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
Furriious
Posty: 55
Rejestracja: 04 wrz 2012, 12:14
Deska: SU2
Latawiec: Slingshot
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 lis 2012, 23:49

Co sądzicie o tym latawcu ? http://allegro.pl/caution-santa-cruz-ma ... 03381.html
Warto to kupić po przejrzeniu zdjęć jako latawiec średnio/słabowiatrowy dla średnio zaawansowanej osoby która chce dalej szlifować pływanie na zatoce i jeziorze ? Czy nie warto ze względu na rocznik lub firme albo jakieś wady ?
Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

YARRO
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2010, 23:14
 
Post12 lis 2012, 07:48

Życzę powodzenia z pompowaniem takiej ilości żeberek :lol:

Awatar użytkownika
rolmigo
Posty: 403
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:00
Deska: f-one
Latawiec: torch/rebel
Lokalizacja: kunice
Dostał piwko: 12 razy
 
Post12 lis 2012, 08:15

YARRO pisze:Życzę powodzenia z pompowaniem takiej ilości żeberek :lol:


widać na zdjęciach, że latawka ma system onepomp coś w stylu np northa z wężykami. więc pompuje się jednym zaworem i nie powinno być raczej problemów

więcej tub poprzecznych to lepsza stabilność profilu i krawędzi spływu. co jest bardzo ważne przy nierównych wiatrach na śródlądziu.
latawka ma ciekawy kształt lecz ja osobiście bym nie ryzykował zakupu w ciemno sprzętu, którego nie oblatywałem.
dobór właściwego modelu latawca to kwestia osobistych preferencji tak jak z autem jednemu dobrze się jeżdzi audi a6 a drugiemu yariską a inny woli żuka!!

Awatar użytkownika
masterczułki
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2011, 22:57
Deska: cabrinha caliber
Latawiec: Flysurfer Psycho 4
Lokalizacja: Bartoszyce/Montpellier
Postawił piwka: 6 razy
 
Post23 lis 2012, 16:49

Miałem Cautiona Answer 12m z 2007r( z tego co pamiętam Mayhem był następcą tego modelu). Latawiec bardzo przyjemny i szybki. Natomiast defaultowy system bezpieczeństwa nie bardzo spełniał swoje zadanie. Po zerwaniu się latawiec dalej ciągnął i potrafił wstać z wody. Po kilku przygodach pływałem już tylko z leashem przypiętym na sterówce. Latawiec służy do dziś mojemu koledze. Na zdjęciach widać nowszą zrywkę przy barze więc tutaj może jest to lepiej rozwiązane.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron