Strona 1 z 1
bar ns 5 element
: 17 cze 2008, 22:24
autor: Agrado
Czy może mi ktoś wyjaśnić do czego jest oczko na barze które po całkowitym zaciągnięciu blokuje bar i jakie jest praktyczne zastosowanie vario cleat?
: 18 cze 2008, 00:28
autor: Cygański król
DO niektórych trików, jak np deadman, gdzie puszczasz podczas skoku bar, dzięki emu "oczku" bar się samoistnie nie "odpuszcza" i nadal masz full power.
Mi się zdażało czasem jak miałęm vegasa a słabo wiało zakłądać na to bar i nie musiałem go trzymać na łąpach zaciągniętego, ale to raczej nie jest główne zastosowanie;]
: 18 cze 2008, 11:22
autor: Ziomek.
Cygański król pisze:
Mi się zdażało czasem jak miałęm vegasa a słabo wiało zakłądać na to bar i nie musiałem go trzymać na łąpach zaciągniętego, ale to raczej nie jest główne zastosowanie;]
ja z kolei dużo częściej używałem owego "oczka" w Nordzie
podcas halsów
niż podczas trików..
to oczko to taka "przedpotopowa" wersja stopper-bala
bo przy tym "oczku" (zwanym mikrotrapezem) nie masz możliwości regulacji - albo MIN albo MAX
pozdro
: 18 cze 2008, 15:56
autor: Agrado
Dzięki panowie, może jeszcze objaśnicie mi z czym się je vario cleat i jakie ma praktyczne zastosowanie, chodzi o sówak w kształcie kulki pomiędzy barem a deepowerem.
Pozdro
: 18 cze 2008, 16:56
autor: Kosek
vario cleat to nie jest kulka. vario cleat to ta knaga do depoweru.....
pzdr
a ta kulka to mial byc stoper ale w w 07 im nie wyszedl w barze 08 juz dziala dobrze
: 18 cze 2008, 18:03
autor: Agrado
ok, zakładając że działa to po co to?
: 18 cze 2008, 20:58
autor: TIKKO_aloha
do depowerowania kajta, ściągając linke na knadze skracasz linki nośne
pozdro
: 18 cze 2008, 22:12
autor: Agrado
TIKKO_aloha pisze:do depowerowania kajta, ściągając linke na knadze skracasz linki nośne

pozdro
nie zrozumiałeś pytania kolego a raczej czego dotyczyło, nadal chodzi mi o kulkę pomiędzy barem a deepowerem, którą wcześniej mylnie nazwałem vario cleat co kosek sprostował, jeśli wiesz coś na ten temat będę wdzięczny za podpowiedź
