mały problem z barem

Forum dla początkujących
cadizz
Posty: 41
Rejestracja: 21 wrz 2010, 18:28
 
Post26 mar 2011, 12:57

cześć

Jestem nowy w tym sporcie i w zimę kupiłem mój pierwszy sprzęt bar RRD Global Bar V2 oraz latawiec rrd obsessia . Poszedłem na plaże i chciałem go postawić, po przyczepieniu linek do latawca zauważyłem ze zewnetrzne(czerwona niebieska) linki są zbyt długie do wewnętrznych - po naprężeniu linek w momencie startowania, środkowe linki były naprężone a zewnętrzne miały spory luz... Było tak zimno że nawet nie chciałem szukać jak to zrobić. Teraz mam zamiar iść znowu i uruchomić sprzęt. Próbowałem w mieszkaniu się zająć tym barem ale mam za mało miejsca, zauważyłem tylko ze w srodkowych linkach jest jakiś bloczek do regulacji ale nie wiem czy tu chodzi tylko o to... ?

Pewnie to jest jakiś drobiazg ale ja sie do końca jeszcze nie znam dlatego prosze o pomoc,
z góry dzięki ;)

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2011, 13:45

poczytaj co to depowerowanie latawca :)

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2011, 14:14


przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 mar 2011, 14:51

Ja od siebie dodam jeszczze tyle że najlepszym sposobem na strymowanie baru jest odpuszczenie trymera depowera na full power, ustawienie wszelkich supełków na środkową opcję i zaczepienie rozplątanych wszystkich linek do jednego punktu. Jeśli napinasz teraz bar unhooked do końca, powinieneś mieć wszystkie linki równe. Najpierw sprawdź czy masz równy stosunek 2 sterujących, później 2 (3) nośnych- WAŻNE - tu nawet różnica 2 cm "robi". Potem sprawdzasz stosunek obu nośnych do sterujących. Jeśli jest tak jak piszesz i sterujące są za luźne, zapinasz je krócej przy latawcu lub na barze jeśli jest taka opcja.

pzdr


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości