transport Latawca

Dyskusje nie związane z profilem forum.
Awatar użytkownika
djdaniel
Posty: 212
Rejestracja: 22 lis 2007, 16:19
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: Liquid Force
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:
 
Post31 sty 2008, 21:33

Siema, mam pytanie, w jaki sposób przewozicie kite w samolocie?

Czy jako bagaż podręczny, czy raczej w luku bagażowym razem z innymi rzeczami. Czy transport w luku bagażowym jest bezpieczny? Bo zastanawiam się czy to bezpieczne dać kita do luku w samym plecaku.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bigfoot gt
Posty: 1115
Rejestracja: 16 maja 2006, 21:46
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Poznań/Września/Gniezno
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post31 sty 2008, 21:38

pompowaniec spokojnie mozna zabrac na poklad mozna jeszcze jakies ciuchy dorzucic (by z limitu na bagaż właściwy podebrać).

Nie wiem jak by spojżeli na latawiec komórkowy i bar jakbys chciał napokład wziąść. Biorąc na pokład masz pewność że na miejscu bedziesz mial latawiec bo czasem może twój bagaż zaginąć 8)

Awatar użytkownika
djdaniel
Posty: 212
Rejestracja: 22 lis 2007, 16:19
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: Liquid Force
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:
 
Post31 sty 2008, 21:52

No właśnie o transport komorowca chodzi. A dawałeś kiedyś do bagażu w samym plecaku czy zawsze wieziesz ze sobą? komórka nie zajmuje więcej przecież miejsca niż pompowany jeśli się go złoży dobrze to spokojnie może iść jako podręczny, tyle że w tym wypadku za bardzo nie może iść jako podręczny.

Czy go nie rozerwią w bagażowni, ewentualnie w inny sposób nie uszkodzą, chociaż osobiście nie miałem problemu jeszcze by coś sie z bagażem stało.

Czy sam plecak będzie stanowił odpowiednie zabezpieczenia dla latawki.

__kater__
Posty: 1962
Rejestracja: 08 kwie 2006, 21:30
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 lut 2008, 07:40

nikt go nożem ciąć nie będzie jak jechał od dystrybutora do ciebie to podejrzewam w takiej samej formie ale i tak szkoda go dawać dobagażu głównego

jak bigfoot zauważył jak ci zginie bagaż to mając latawiec nie jes tak źle bo resztę tanio wypożyczysz...

Awatar użytkownika
DISKORELAKS
Posty: 887
Rejestracja: 11 maja 2007, 12:44
Deska: DUOTONE PROWAM 5'10
Latawiec: Switch Element 6
Lokalizacja: GDAŃSK
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 08:03

Ja zawsze wrzucam latawki zapakowane w swoich plecaczkach do ogromnej torby a w zasadzie wora do którego wkładam też ciuchy i trapez. Decha leci osobno w swoim "ubranku" Polecam Tobie kupno quiwera spokojnie wejdzie latawka lub dwie plus deska plus rzeczy osobiste jesli lecisz do ciepłych krajów heheh.
Pozdrawiam

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 11:05

djdaniel pisze:komórka nie zajmuje więcej przecież miejsca niż pompowany

...a powiem więcej - zajmuje znacznie mniej miejsca od pompowanego, duuużo mniej. Gdybym dobrze zwinął swojego Psycho, to na upartego zmieściłby się do reklamówki z Biedronki :D:D:D
Dlatego do jednego plecaka od latawca mieszczę oba moje kajty + pianka, a na wierzch zapinam jeszcze dwa trapezy :wink:
Jest trochę ciężkie, ale wszystko w jednej kupce :D

Awatar użytkownika
Zacky
Posty: 182
Rejestracja: 15 sty 2007, 21:45
Lokalizacja: Pöchlarn
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 11:39

yanosik pisze:
djdaniel pisze:komórka nie zajmuje więcej przecież miejsca niż pompowany

...a powiem więcej - zajmuje znacznie mniej miejsca od pompowanego, duuużo mniej. Gdybym dobrze zwinął swojego Psycho, to na upartego zmieściłby się do reklamówki z Biedronki :D:D:D
Dlatego do jednego plecaka od latawca mieszczę oba moje kajty + pianka, a na wierzch zapinam jeszcze dwa trapezy :wink:
Jest trochę ciężkie, ale wszystko w jednej kupce :D


Heh i znowu zaczynasz yanosik? :wink:

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 11:51

...ale bynajmniej, nie było to moją intencją :wink:
...a już największą głupotą byłoby to, żeby się rozpętała dyskusja na temat różnic w objętośći w plecaku między komórkami, a pompkami :shock: :shock: :shock:
Kolega pyta, ma latawkę komórkową, wiec dzielę się swoimi wypraktykowanymi sposobami. :D

Awatar użytkownika
s0828
Posty: 134
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:39
Deska: SU2
Latawiec: FS Sp4: 8, 12, 21
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 lut 2008, 12:16

moje psycho głównie w bagażu podręcznym lata. W plecaku z latawcem czesto jeszcze jest trapez. Raz czy dwa przy prześwietlaniu kazali mi wyciągać z plecaka, ale na szczęście nie musiałem rozwijać. Ostatnio dobrej metody się dopracowaliśmy, zawijania gęsto zwiniętego latawca folią (np. spożywczą) jest wtedy jeszcze lepiej upakowany.
Co do nadawania na bagaż to polecam jakiś solidny quiwer.

Awatar użytkownika
djdaniel
Posty: 212
Rejestracja: 22 lis 2007, 16:19
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: Liquid Force
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 12:16

Słabo że właśnie nie mogę go wziąć do podręcznego bagażu, ok chyba zaryzykuje i pojecie z innymi bagażami, włożę go w jakąś torbę podróżną.

Awatar użytkownika
bigfoot gt
Posty: 1115
Rejestracja: 16 maja 2006, 21:46
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Poznań/Września/Gniezno
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 12:21

djdaniel pisze:Słabo że właśnie nie mogę go wziąć do podręcznego bagażu, ok chyba zaryzykuje i pojecie z innymi bagażami, włożę go w jakąś torbę podróżną.


nie wiem jak zwijasz ale ja bym baru nie zwijał w latawiec ale jakoś z boku i mocno scisnoł z latawcem:)

wtedy w razie jakiegos dość mało prawdopodobnego nacisku dużej siły z nietypowej strony - rozwali się torba od baru a nie latawiec i torba:)
(pisze czysto teoretycznie , ale tak to juz jest jak śnieg nie pada)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 14:34

Ja swój nadawałem w bagażu a nie na podręcznym własnie ze względu na obawę odnośnie baru - wolałem nie ryzykować, że latawka będzie musiała zostać na lotnisku :( Natomiast ponieważ jechał ze mną quiver i dodatkowo jedna walizka to oba latawce leciały oddzielnie - zawsze jest szansa, że jakby co - coś doleci a poza tym odpowiedzialność linii lotniczej obejmuje tylko pewną wartość - a dwa kite'y 2 dechy trapezy i pianki jednak przekraczają tę wartość.

Zastanawiam się jednak nad odpinaniem baru i braniem samego latawca na pokład.

Na marginesie dodam, że Z egiptu ludzie wylatywali z kite'ami i nikt tego nie sprawdzał. Mnie pytali tylko czy nie jestem terrorystą ;) a skoro nie to pewnie nie mam nic co może zagrozić w samolocie ;)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 14:39

Onzo pisze:Mnie pytali tylko czy nie jestem terrorystą


Mam latawca i nie zawaham się go użyć :evil: :mrgreen:

Awatar użytkownika
djdaniel
Posty: 212
Rejestracja: 22 lis 2007, 16:19
Deska: SU-2 prorider
Latawiec: Liquid Force
Lokalizacja: Starachowice
Kontaktowanie:
 
Post01 lut 2008, 15:08

yanosik pisze:
Onzo pisze:Mnie pytali tylko czy nie jestem terrorystą


Mam latawca i nie zawaham się go użyć :evil: :mrgreen:



:shock: :D :D :D :roll: :lol:

Ok, jakoś to będzie, zawinę bar osobno w plecaku z latawką.

zbykite
Posty: 47
Rejestracja: 10 wrz 2007, 09:22
Lokalizacja: Swinoujscie
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 lut 2008, 13:27

Witayta!Jest tez dobry sposob na zmiejszenie objetosci.Robilem tak kiedys z ciuchami jak mialem malo miejsca ale mysle ze wyjdzie tylko z miekim latawcem.Wkladacie latawca (nie pompowanca)do worka plastikowego i wyciagacie powietrze odkurzaczem,zakrecacie szczelnie worek i macie gotowe.Np.z puchowej kurtki zostawal placek,wiec powinno dzialac.


Wróć do „Offtopic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości