Jakie uniwersalne ubezpieczenie całoroczne zamiast Planety Młodych (zmienili OWU)?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
noone
Posty: 51
Rejestracja: 04 gru 2012, 13:11
Lokalizacja: śląsk
Postawił piwka: 8 razy
 
Post11 lip 2015, 11:46

Cześć.

Znaleźliście jakieś fajne (i wypłacane) ubezpieczenie OC/KL/NNW/ratownictwo całoroczne Polska/Europa na wszystkie sporty (w tym większość ekstremalnych) od nurkowania, narciarstwa, MTB po wake/kite w sensownej cenie +- 200 PLN rocznie?

Do tej pory te warunki spełniała Planeta Młodych, ale to ubezpieczenie straciło dla mnie sens - teraz wyłączyli zdarzenia w kraju zamieszkania/rezydowania:

"Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie kosztów leczenia, assistance, kosztów poszukiwań i ratownictwa w wariancie Travel VIP i Travel Sport VIP obejmuje cały świat z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polski, kraju rezyden-cji Ubezpieczonego."

http://www.planetamlodych.com.pl/pliki/ ... Travel.pdf

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2015, 15:40

Bez sensu - czyli od lipca nie ma co kupować

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2015, 17:43

noone pisze:Do tej pory te warunki spełniała Planeta Młodych, ale to ubezpieczenie straciło dla mnie sens - teraz wyłączyli zdarzenia w kraju zamieszkania/rezydowania:
"Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie kosztów leczenia, assistance, kosztów poszukiwań i ratownictwa w wariancie Travel VIP i Travel Sport VIP obejmuje cały świat z wyłączeniem terytorium Rzeczypospolitej Polski, kraju rezyden-cji Ubezpieczonego."

Nie znam się na ubezpieczeniach, ale po co Ci KL i koszty ratownictwa w Polsce :?:

A OC można dokupić oddzielnie:
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym na terytorium Polski rozszerzone o uprawianie sportów ekstremalnych (suma gwarancyjna 50.000 zł) (ubezpieczenie można dokupić do wariantów Classic Sport, Travel Sport oraz Travel Sport VIP) – koszt ubezpieczenia 22pln

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2015, 16:44

Chociażby po to żeby można było pojechać zrobić rezonans prywatnie gdy nasza zajebista państwowa służba zdrowia nie ma w najbliższej okolicy czegokolwiek zdatnego do użycia. A może po to żeby w przypadku konieczności skorzystania z rehabilitacji nie czekać pół roku na wolne miejsce tylko też zapłacić i pójść do prywatnej kliniki. Poza tym akurat nie chce mi się sprawdzać co wchodzi w skład assistance, ale to może się przydać.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lip 2015, 17:31

onzo pisze:Chociażby po to żeby można było pojechać zrobić rezonans prywatnie gdy nasza zajebista państwowa służba zdrowia nie ma w najbliższej okolicy czegokolwiek zdatnego do użycia. A może po to żeby w przypadku konieczności skorzystania z rehabilitacji nie czekać pół roku na wolne miejsce tylko też zapłacić i pójść do prywatnej kliniki. Poza tym akurat nie chce mi się sprawdzać co wchodzi w skład assistance, ale to może się przydać.


A jesteś pewien, że tak można było zrobić wcześniej? Z tego, co wiem to w Polsce tego typu ubezpieczenie raczej daje tylko NNW, a nie koszty leczenia. Tak jest np. w EURO26

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post15 lip 2015, 18:37

onzo pisze:Chociażby po to żeby można było pojechać zrobić rezonans prywatnie gdy nasza zajebista państwowa służba zdrowia nie ma w najbliższej okolicy czegokolwiek zdatnego do użycia. A może po to żeby w przypadku konieczności skorzystania z rehabilitacji nie czekać pół roku na wolne miejsce tylko też zapłacić i pójść do prywatnej kliniki. Poza tym akurat nie chce mi się sprawdzać co wchodzi w skład assistance, ale to może się przydać.



Ale planeta mlodych nigdy nie pokrywala kosztow leczenia w kraju !!!!!


Pzdr.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości