PADLINOZERCY

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post15 mar 2012, 17:12

W swoich dwóch postach starałem się przekonać Kolegów o konieczności zrozumienia faktu, że sami sobie na wzajem jesteśmy zobowiązani prezentować wyłącznie szacunek bez względu na upodobania i pomysły na życie . O własnych ambicjach należy zapomnieć szczególnie wtedy gdy swymi opiniami robi się komuś zwyczajnie krzywdę , poniża, obdziera z szacunku.
Bez względu na to i szczególnie wtedy, gdy patrząc z własnego subiektywnego punktu widzenia ma się rację. Racja tylko wtedy ma sens gdy nie niszczy i zabija.
Niestety tej lekcji z najprostszych zasad współżycia większość Kolegów nie odrobiła niszcząc wspólny nie tyko dorobek i autorytet swój , ale niestety całej reszty kitesurferów. Patrząc z wątpliwosciami na wyprawę Janka Lisewskiego, równocześnie
ściskając za niego kćiuki w czasie wyprawy i wspierając go w czasie trwającej bezlitosnej nagonce gotów jestem stawiać go za wzór postępowania w przeciwieństwie do obrzydzenia jakiego nabrałem do żądnego jego krwi części Kolegów z kiteforum i innych aktywnych specjalistów różnych branż.
Jeśliby natomiast okazałoby się, że lekcja ta aczkolwiek bardzo bolesna pozwoliłaby uświadomić Kolegom konieczność w przyszłości większej dbałołości o solidarność środowiska i pohamowanie własnych ambicji to może kiedyś w przyszłości warto byłoby skłonić przed nim, ale też często wzajemnie przed sobą głowę i zwyczajnie przeprosić. Bo prawda pisana w wątkach o swej sympatii do idei kite tego wolnego i sterowanego niestety okazuje się zwykłym prostackim hasłem padlinożerców.

cass
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2011, 19:59
 
Post15 mar 2012, 17:25

masz przynajmniej z 5 tematow odnosnie Janka, na 100% jest potrzebny kolejny.

.
Posty: 304
Rejestracja: 23 kwie 2004, 08:04
 
Post15 mar 2012, 17:33

Brawo za treściwą i zwięzłą :thumbsup: wypowiedz
Podpisuję się pod nią w obiema rękoma.
Był czas aby odwieść Janka od przedsięwzięcia, był czas aby pomóc mu w przygotowaniach,
był czas niesienia pomocy a teraz, szczególnie teraz, jest czas jedności.

Awatar użytkownika
Sz@jA
Posty: 410
Rejestracja: 08 wrz 2005, 18:43
Deska: nobile skywaker
Latawiec: cabrinha
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2012, 18:38

Jacku w całej rozciągłości popieram Twoją opinię i przyznam od siebie
że bardzo! ale to bardzo, bolały mnie niektóre wypowiedzi na forum,
które tyczyły się Janka i jego przedsięwzięcia.
Czegoś takiego nie pamiętam na tym forum.

Pozdrawiam wszystkich myślących oraz Ciebie.
Sławek Szajko Szczecin

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2012, 20:37

jacekdaktera pisze:O własnych ambicjach należy zapomnieć szczególnie wtedy gdy swymi opiniami robi się komuś zwyczajnie krzywdę , poniża, obdziera z szacunku.


Żebyś nie myślał że jesteś ideałem :wink:

jacekdaktera pisze:....Oczywiście nie przeraża mnie w żaden sposób amatorski występ Jurgena bo jakże go nazwać inaczej. Chłopak z rozpalonym do czerwoności mózgiem rzuca sie w fale Bałtyku chcąc ugasić własne chlopięce emocje. Do tego w kalesonach aby mu nóżki , jak sam pisze nie zmarzly. Pierwsza napotkana fala, zimny prysznic na zaczerwieniona z wstydu, bo w kalesonach juz pelno i mokro....


Zastanawiam się tylko czym w Twoich oczach różni się 14 stycznia od 2 marca.... :doh:

Awatar użytkownika
mobilmaciek
Posty: 334
Rejestracja: 26 mar 2011, 18:20
Deska: su2
Latawiec: cabrinha best
Lokalizacja: Szczecinek
Postawił piwka: 1 raz
 
Post15 mar 2012, 21:17

Ludzie listy piszą różne, polecone,...................... To z takiej piosenki która każdy zna. Teraz jest tak pora roku , że każdy ma za dużo czasu, troszke po zimie sfrustrowany, może żona bije itd. Pewnie kiedy przyjdzie troszkę wiatru, ludziom głowy ostygną a i o czym innym będą pisać np, jak to fajnie było na spocie. Puki co pełno będzie różnych bazgrołów :cry:

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post15 mar 2012, 21:33

Jurgen,tamtą sprawę zakończyliśmy w zgodzie. I ją wyjaśniliśmy. Przypominam. Nie jestem bez wad. Z przyjemnością pokąpał bym się z Tobą w ten wietrzny dzień, ale postawiany przeze mnie problem nie dotyczył Jurgena na morzu. Tylko temu co działo się potem. A co było. Chłopaki zaczęli się wyśmiewać z SAR. I to spowodowało moją reakcję. Dokładnie jest tak jak teraz. Ja Go bronię przed prześmiewcami tak jak poprzednio SAR-u. Nie piszę, że wszystko było ok, bo wiadomo , że nie było.
Nie bronię pomysłu, tak jak i nie ganię w prosty sposób Twojego. Ale oba mogły doprowadzić do tragedii. I o tym trzeba myśleć, i o to też Ciebie prosiłem. Napisałem też wyrażnie, że swoim zachowaniem,i po pewnym czasie danymi publicznymi deklaracjami udowodniłeś dojrzałość. A gacie, umysł, moj też rozgrzany. Sam wiesz ,że było to w złości i bólu i kompletnie cic prywatnego. Jeśli więc jeszcze pamiętasz to przepraszam. Wyrozumiałość to piękna cecha ludzi szlachetnych.
Nie dziob mnie więcej i nie gniewaj się.
Pozdrawiam.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2012, 21:37

No przestań :) Ja się nie gniewam :) I nie chcę się kłócić :) Mam nadzieje że kiedyś wyskoczymy razem na falki :)

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post15 mar 2012, 22:02

Dzieki, że napisałeś, ale skorożeś tak łaskawy dla mnie to może będziesz też dla sprawy, którą poruszyłem i wybacz jeśli nadużywam Twojej cierpliwości.
Pozdro.

roonek
Posty: 167
Rejestracja: 01 wrz 2009, 23:18
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 mar 2012, 22:09

jacek dobrze napisane!! i w końcu krótko ;)

wszyscy Jankowi przed wyjazdem życzyli jak najlepiej a teraz zachowanie co niektórych jest tak słabe że szkoda pisać...

po akcji colora cieszyłem się i myslałem że fajnie jest przynależeć do takiej grupy pozytywnie zakręconych ludzi z pasją...
niedawno po postach na temat Janka chciałem wogóle zrezygnować z tego kiteforum....

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post16 mar 2012, 16:27

Jacek, dobrze napisane :thumbsup: i nie dla tego, że wyjątkowo krótko jak na Ciebie :wink:

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2012, 16:56

I ja również dołączę się ze słowami poparcia.
Gdy pierwszy raz brałem latawca do ręki, to zaglądając na to forum odnosiłem wrażenie, że kitesurfingowi ludzie to zgrana, połączona wspólną pasją grupa :thumb: Niestety po latach odnoszę wrażenie, że i tutaj wdarł się cały przekrój naszego społeczeństwa, z pieniaczami na czele, którzy tak jak barany widzące strzyżoną owcę, zamiast stać po jej stronie w imię jedności gatunku, to jeszcze głośno dopingują: "Obedrzyjcie ją jeszcze ze skóry !!!"

Choć pojawia się w mej głowie szereg wątpliwości dotyczących wyprawy Janka, to przyzwoitość i lojalność nakazuje mi stać za nim murem - przynajmniej przed ludźmi spoza środowiska!!!

Czytając te kopce coraz to nowych tematów dot. wyprawy, zupełnie nie miałem ochoty włączać się w ten bełkot.

Doskonale zaistniałą tutaj sytuację obrazuje ta stara bajka Ignacego Krasickiego http://literat.ug.edu.pl/ikbajk/047.htm
...a komu się nie chce czytać, zacytuję tylko końcówkę:

"...Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły."

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post16 mar 2012, 17:17

yanosik pisze:I ja również dołączę się ze słowami poparcia.
Gdy pierwszy raz brałem latawca do ręki, to zaglądając na to forum odnosiłem wrażenie, że kitesurfingowi ludzie to zgrana, połączona wspólną pasją grupa :thumb: Niestety po latach odnoszę wrażenie, że i tutaj wdarł się cały przekrój naszego społeczeństwa, z pieniaczami na czele, którzy tak jak barany widzące strzyżoną owcę, zamiast stać po jej stronie w imię jedności gatunku, to jeszcze głośno dopingują: "Obedrzyjcie ją jeszcze ze skóry !!!"

Choć pojawia się w mej głowie szereg wątpliwości dotyczących wyprawy Janka, to przyzwoitość i lojalność nakazuje mi stać za nim murem - przynajmniej przed ludźmi spoza środowiska!!!

Czytając te kopce coraz to nowych tematów dot. wyprawy, zupełnie nie miałem ochoty włączać się w ten bełkot.

Doskonale zaistniałą tutaj sytuację obrazuje ta stara bajka Ignacego Krasickiego http://literat.ug.edu.pl/ikbajk/047.htm
...a komu się nie chce czytać, zacytuję tylko końcówkę:

"...Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły."


ja mam dokładnie tak samo jak ty, Yanosik...
zarówno w kwestii solidarności grupowej naszej "braci kajtowej"... jak i w kwestii Janka. dokładnie to samo czuję!
już się zastanawiałam czy to nie jakiś "wear-out" u mnie, bo tak chciałabym, żebyśmy wszyscy byli pozytywnie nakręceni wspólną i najfajniejszą na świecie pasją...
wygląda na to, że są jednak poważne różnice, które nie dają nam się zintegrować.
niemniej jednak - ogólna szczęśliwość i ulga u wszystkich, jak sądzę, po wiadomości o uratowaniu Janka pozwala zakładać, że jak zwykle w obliczu "wroga zewnętrznego" tworzymy zwarty kompozyt. :thumbsup:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2012, 17:32

Obrazek

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2012, 17:40

Smuci mnie fakt ze tutaj wiele osob podpisuje sie, w watku, ktory jawnie apeluje o lincz czy wojne.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości