Wywiad z Jankiem TVN24 i inne

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
zielwandam
Posty: 749
Rejestracja: 19 kwie 2007, 09:02
Lokalizacja: Puck
 
Post09 mar 2012, 20:12

peg pisze:dziękuję!! btw - dopiero teraz dostrzegłem, że nawet po domu noszę koszulkę NORTHa ;)

ach jak te lody mogłyby już puścić ;)



na zatoce lodu niet...

:)
zapraszamy na prognoze :)

Awatar użytkownika
Mały75
Posty: 361
Rejestracja: 02 cze 2009, 22:19
Lokalizacja: Elbląg/Piaski
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 20:15

A u nas na Zalewie Wiślanym gruby lód :?

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 20:17

zielwandam pisze:zapraszamy na prognoze :)


Jesteś jutro? Znowu nie będzie wiało? :(

Awatar użytkownika
Sz@jA
Posty: 410
Rejestracja: 08 wrz 2005, 18:43
Deska: nobile skywaker
Latawiec: cabrinha
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 20:22

...Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą....

poczekajcie na opowieść z pierwszej ręki!!


nie róbcie z kitesurfera-frajera!!! :naughty:

Awatar użytkownika
zielwandam
Posty: 749
Rejestracja: 19 kwie 2007, 09:02
Lokalizacja: Puck
 
Post09 mar 2012, 20:23

Jurgen pisze:
zielwandam pisze:zapraszamy na prognoze :)


Jesteś jutro? Znowu nie będzie wiało? :(


ano jestem od dwóch dni ...
i nie wieje.. ;)

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post09 mar 2012, 20:29

cape pisze:A co do lokalności :lol: morskiego układu współrzędnych. Hmmm, jakby to powiedzieć. Od zawsze i do dzisiaj był tylko jeden na całym swiecie w układzie stopnie/minuty, sekundy. A Dlaczego ? Bo Ziemia okrągła jest i ma 360 stopni, a stopień ma 60 minut, a jedna minuta to 1 Mm szerokości geograficznej.
I dlatego w morskiej nawigacji mamy mile, a nie kilometry.
tylko trzeba jeszcze wiedziec jak je uzyskac, wiekszosc urzadzen uzywa jedynie stopni i ich ułamków w formie dziesiętnej - i tu o te przeliczenie chyba chodziło

cape
Posty: 56
Rejestracja: 07 mar 2012, 22:17
 
Post09 mar 2012, 20:41

razor pisze:
cape pisze:A co do lokalności :lol: morskiego układu współrzędnych. Hmmm, jakby to powiedzieć. Od zawsze i do dzisiaj był tylko jeden na całym swiecie w układzie stopnie/minuty, sekundy. A Dlaczego ? Bo Ziemia okrągła jest i ma 360 stopni, a stopień ma 60 minut, a jedna minuta to 1 Mm szerokości geograficznej.
I dlatego w morskiej nawigacji mamy mile, a nie kilometry.
tylko trzeba jeszcze wiedziec jak je uzyskac, wiekszosc urzadzen uzywa jedynie stopni i ich ułamków w formie dziesiętnej - i tu o te przeliczenie chyba chodziło

Wszystkie, jeszcze raz powtarzam, wszystkie morskie urządzenia operują współrzednymi stopnie/minuty/sekundy, lub tysięczne minut. A dlaczego ? Bo takie są siatki map morskich. Lądowych zresztą też.
Siatek jest kilkaset. Jedyna zgodna z systemem GPS, to WSG 84. Na wszystkich innych trzeba wprowadzać poprawki.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2012, 21:01 przez cape, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post09 mar 2012, 20:43

nie róbcie z kitesurfera-frajera!!! :naughty:

Nie zezarly go rekiny a zezrza koledzy ... aloha.... w tutejszych kregach traci jakiekolwiek znaczenie . :doh: . zenada jak dla mnie . Janek mam nadzieje ze klepniemy kiedys na spocie piatke i powspominamy dawne czasy . :thumb:

Ps;a moze sad kolezenski skoro tak wielu osobom zaszkodzil ? Wybierzemy prokuratora ( mam swoj typ :wink: )adwokatow ,lawe, i sedziego ( sedzia moze byc wlasciwie prokuratorem :cry: w moim typie ) . O co kolege oskarzymy i jakie kary mozna by wymyslic zeby mu dpi.....
Ostatnio zmieniony 09 mar 2012, 20:50 przez rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mały75
Posty: 361
Rejestracja: 02 cze 2009, 22:19
Lokalizacja: Elbląg/Piaski
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 20:50

rolnik pisze:Nie zezarly go rekiny a zezrza koledzy ... aloha.... w tutejszych kregach traci jakiekolwiek znaczenie
Przykre... ale to prawda :?

Awatar użytkownika
Sylvo
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:32
Latawiec: Takoon Nova2 12m2
Lokalizacja: Łebcz, Władek, północny Atlantyk ;)
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 20:56

Gdyby sie udalo to o Janku pisaliby tak
https://www.facebook.com/notes/polski-h ... 4680145492
Zauwazmy tylko ze...
cyt.
"Czteroosobowa wyprawa PZA zainicjowana przez przewodniczącego Komisji Sportu, posła Ireneusza Rasia, pod honorowym patronatem prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego..."
"...Wyprawa jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i PKN Orlen"
Gdyby Janek mial taki patronat i "wspolfinansowanie" to pewnie wszystko zupelnie inaczej by wygladalo, sprzet bylby inny, reakcja pewnych sluzb natychmiastowa, ale normalny czlowiek jak my nie moze liczyc na taki patronat i finansowanie, wiec trzeba sobie jakos radzic...
A mowiac o zuchwalosci to zauwazcie prosze ze... cyt."Zdobywcy dokonali wejścia bez użycia aparatury tlenowej" gdyby im sie cos nie udalo to pewnie tez ich by krytykowali za to ze poszli ze zlym sprzetem i bez aparatury. Oni poszli bez aparatury a Janek poplynal bez asekuracji.
Oczywiscie nie umniejszam sukcesu naszych Himalaistow i ciesze sie ze sa tacy ludzie ktorzy przekraczajac granice robia cos pozytywnego, nawet popelniajac bledy, ale na tych bledach uczymy sie wszyscy.
Pozdrawiam.

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post09 mar 2012, 21:02

Kto byl na kolosach ten wie a kto nie byl, ten moze obejrzec w watku Trojmiasto... Nie bylo gwizdow czy zlych slow, za to byly oklaski na koniec. Wierze ze Janek jeszcze wroci i pokona morze czerwone, a potem biale a nawet czarne :wink:

Szkoda, ze sponsorzy dali dupy... Wypowiedzi rzecznika magistratu Gdanska - pozostawie bez komentarza. Janek, chyba warto zmienic na Gdynie i Red Bulla :-D

Trolle dalej poklepia w klawiaturke i wyleja swoje kleski zyciowe, a przyjaciele przybija piateczke w Brzeznie i beda murem stac za Jankiem.

Awatar użytkownika
bitter
Posty: 859
Rejestracja: 01 lis 2006, 20:17
Lokalizacja: Kliniska pod Szczecinem
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 21:04

Mały75 pisze:
rolnik pisze:Nie zezarly go rekiny a zezrza koledzy ... aloha.... w tutejszych kregach traci jakiekolwiek znaczenie
Przykre... ale to prawda :?


Wcale nie przykre. Kitesurfing jest wspaniałym niedocenianym sportem. A jedyne co w wiadomościach słychać to że kitesurfer był nieprzygotowany. Nie czytałem wątku od poczatku ale tak chciałem swoje odczucia napisać. Zamiast promocji wyszła kicha. Oczywiście oddać należy, że nie widziałem w tv tyle razy słowa kitesurfing przez kilka lat co w ostatnich dniach i na pewno to zasługa Janka, choć wolałbym aby po prostu biorąc taką kasę od sponsorów (sam Gdańsk zapłacił 40 tys zł) zainwestować w profesjonalną organizację. Dla mnie porażka na maksa.

Awatar użytkownika
Gregor57
Posty: 89
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:43
Deska: flydoor 5 L
Latawiec: Flysurfer speed 5
Lokalizacja: Szwecja
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2012, 21:07

Tu tez mozna sobie zadac pytanie po co oni sie tam wspinali,co chcieli udowodnic,co by sie stalo gdby im cos nie wyszlo?
Tu mozna zadac sobie duzo pytan i odpowiedzi,ale im sie udalo,Jasiowi niestety nie.
Moje gratulacje dla calej ekipy.
Poz;

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post09 mar 2012, 21:16

bitter pisze:
Mały75 pisze:
rolnik pisze:Nie zezarly go rekiny a zezrza koledzy ... aloha.... w tutejszych kregach traci jakiekolwiek znaczenie
Przykre... ale to prawda :?


Wcale nie przykre. Kitesurfing jest wspaniałym niedocenianym sportem. A jedyne co w wiadomościach słychać to że kitesurfer był nieprzygotowany. Nie czytałem wątku od poczatku ale tak chciałem swoje odczucia napisać. Zamiast promocji wyszła kicha. Oczywiście oddać należy, że nie widziałem w tv tyle razy słowa kitesurfing przez kilka lat co w ostatnich dniach i na pewno to zasługa Janka, choć wolałbym aby po prostu biorąc taką kasę od sponsorów (sam Gdańsk zapłacił 40 tys zł) zainwestować w profesjonalną organizację. Dla mnie porażka na maksa.

I takie wlasnie komentarze sa przykre.. Janek przed Baltic Crossem zapraszal do wspolpracy sponsorow. Dorzuciles chociaz zlotowke? A skoro juz liczysz kase, to miasto jeszcze nie wyplacilo siana, tylko ma to zrobic. Chyba ze jestes Janka ksiegowym i wiesz lepiej. Wiec niby z jakiej kasy mial kupowac lepszy sprzet przed wyjazdem?

loer
Posty: 246
Rejestracja: 16 cze 2010, 21:37
Deska: NHP
Latawiec: Fuel, Razor
Lokalizacja: Dziwnówek
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 mar 2012, 21:21

cape pisze:
razor pisze:
cape pisze:A co do lokalności :lol: morskiego układu współrzędnych. Hmmm, jakby to powiedzieć. Od zawsze i do dzisiaj był tylko jeden na całym swiecie w układzie stopnie/minuty, sekundy. A Dlaczego ? Bo Ziemia okrągła jest i ma 360 stopni, a stopień ma 60 minut, a jedna minuta to 1 Mm szerokości geograficznej.
I dlatego w morskiej nawigacji mamy mile, a nie kilometry.
tylko trzeba jeszcze wiedziec jak je uzyskac, wiekszosc urzadzen uzywa jedynie stopni i ich ułamków w formie dziesiętnej - i tu o te przeliczenie chyba chodziło

Wszystkie, jeszcze raz powtarzam, wszystkie morskie urządzenia operują współrzednymi stopnie/minuty/sekundy, lub tysięczne minut. A dlaczego ? Bo takie są siatki map morskich. Lądowych zresztą też.
Siatek jest kilkaset. Jedyna zgodna z systemem GPS, to WSG 84. Na wszystkich innych trzeba wprowadzać poprawki.

w kwestii formalnej nie dyskutujecie chyba o tym ze 100 = 60 bo to chyba elemaentarne wiadomosci dla nawigatora skoro nas geodetow za to na studiach katuja...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron