Z serii jaki kajt?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
ignacyn
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:16
Lokalizacja: Warszawa/Mediolan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 13:42

Witam,
No i mam standardowe pytanie, szukałem (może niedokładnie :wink: ) w starszych postach, ale nie znalazłem nic co zaspokoiło by moją ciekawość. A więc ważę jakieś 92 kg, pływam trochę (albo raczej troszeczkę), radzę sobie z latawcem, parę razy udało mi się przepłynąć z deską jakieś 50 metrów, byłem na kursie; taki już nie-totalnie początkujący. Niedawno kupiłem sobie 12 Boxera i teraz chciałbym kupić drugi latwaiec na słabsze wiatry. Wydaje mi się, że 12 będzie dobra na 4,5 Beauforta, ale chciałbym móc też pływać przy słabej trójce. Zastanawiałem się nad toro2 18, ale to chyba jednak za dużo jak na moje umiejętności? No i oczywiście chciałbym, żeby to był kajt, który starczy mi na jakieś dwa sezony, bo z oczywistych powodów wolałbym nie kupować nowego co roku. Co polecicie, jaki rozmiar, ewentualnie jakie konkretne modele. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam,
Ignacy
P.S.
Do zobaczeniu na Helu, prawdopodobnie spędzę tam pewnie całe wakacje, dzisiaj właśnie zdałem ostatni egzamin 8) Trzeba wprowadzić jakieś znaki rozpoznawcze dla kiteforumowiczów...

Awatar użytkownika
hase
Posty: 373
Rejestracja: 09 paź 2003, 10:05
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 13:48

ja osobiscie polacal bym ci 16 ... wszestkie modele z tego roku sa juz super ... zreszta zeszloroczne tez ... i staraj sie moze na poczatek nie lupowac latawcow o wysokim ratio ..

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 14:33

TORO??
za łatwy - jeśli z nordów - bierz VEGASa

18tka na Polskę - może być dla Ciebie - nie za duża
choć 16 bardziej optymalny..
:)

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 14:46

Ja jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Także zastanawiałem sie na Toro II ale zmieniłem zdanie jak przeczytałem na kiteforum.com sporo opini niezadowolonych uzytkowników tego latawca (zwłaszcza w rozmairach 16 i 18 ).
Oto jeden z przykładów: http://www.kiteforum.com/phpbb/viewtopic.php?t=2304288

Natomiast jezeli chodzi o Vegasa - sytuacja odwrotna, wszyscy bardzo go chwalą, zwłasza 18 - niektórzy nawet twierdzą ze w tym rozmiarze jest lepszy od Rhino 4.

Warto zajrzeć na KF.com - tam jest znacznie wiecej uzytkownikow a co za tym idzie wiecej opinii.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2004, 14:50 przez sander, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 14:49

Skydiver pisze:Ja jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Także zastanawiałem sie na Toro II ale zmieniłem zdanie jak przeczytałem na kiteforum.com sporo opini niezadowolonych uzytkowników tego latawca (zwłaszcza w rozmairach 16 i 18 ).
Oto jeden z przykładów: http://www.kiteforum.com/phpbb/viewtopic.php?t=2304288

Natomiast jezeli chodzi o Vegasa - sytuacja odwrotna, wszyscy bardzo go chwalą, zwłasza 18 - niektórzy nawet twierdzą ze w tym rozmiarze jest lepszy od Rhino 4.

Warto zajrzeć na KF.com - tam jest znacznie wiecej uzytkownikow a co za tym idzie wiecej opini.


RHINO..
trudny NOSOROZEC:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 14:50

..ale hangtajm ma..
:))

Awatar użytkownika
Pitter
Posty: 114
Rejestracja: 21 sty 2004, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2004, 18:21

[
RHINO..
trudny NOSOROZEC:)[/quote]

Mógłbyś rozwinąć swą myśl... generalnie chodzi mi o RHINO O4.. Jeśli masz jakieś doswiadczenia z pływania na tym latawcu, bardzo bym prosił o Twoje spostrzeżenia...
Z góry dziekuję..
Pozdrawiam :P

Awatar użytkownika
krowka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2004, 15:21
Lokalizacja: amsterdam
 
Post25 cze 2004, 21:31

Aloszka Ignacyn,

hmmmm skoro w nie dlugim czasie wybierasz sie do NAS czyli do Amsterka proponuje Ci SLINGSHOT FUEL 17 satysfakcja gwarantowana.

Pozdrowionka
Krowka.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2004, 23:21 przez krowka, łącznie zmieniany 3 razy.

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post25 cze 2004, 22:50

tak zdecydowanie wejdz w slingshota, tylko po cichu, bo o nim nie wolno mówić tu na forum ... pssssst..... jak chcesz to ja ci chętnie sprzedam moją 13tkę.....

Awatar użytkownika
krowka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2004, 15:21
Lokalizacja: amsterdam
 
Post25 cze 2004, 23:01

Ej

tu mowa byla o 17 :) ,

P.s kto powiedzial ze tu sie nie mowi o slingshocie i niby dlaczego?

Pozdrowionka
Krowka.

Awatar użytkownika
ignacyn
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:16
Lokalizacja: Warszawa/Mediolan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post27 cze 2004, 18:30

No i widzę, że zgadliście, bo zastanawiałem się nad SlingShotem, właśnie siedemnastką, ale nie wiem jaką ona ma charakterystykę, nadaje się dla początkujących? Na ich stronie nie ma za wielu informacji, więc trudno wyczuć, może wy moglibyście mi coś więcej powiedzieć jak się sprawuje, to że jest super to wiem 8), ale jeszcze jakieś inne info by się przydało. No i ile kosztuje w Polsce? Wiem, że importuje go Pablo :-)
Także zastanawiałem sie na Toro II ale zmieniłem zdanie jak przeczytałem na kiteforum.com sporo opini niezadowolonych uzytkowników tego latawca (zwłaszcza w rozmairach 16 i 18 ).
Oto jeden z przykładów: http://www.kiteforum.com/phpbb/viewtopic.php?t=2304288

No i masz rację, rzeczywiście recenzje nie są zbyt dobre, po tym co przeczytałem to ten latawiec lepiej sprawuje się w mocnych wiatrach, w każdym razie dzięki za link, na pewno wybiorę inny latawiec, może np. Vegasa, o którym pisze Ziomek, mimo, że różnica w cenach Toro i Vegasa jest duża: Toro 17 ok 4450, a Vegas 18 5630, oba komplety. Myślałem jeszcze o Naishu V4 18 i o RRD Type 6, co myślicie o tych latawcach?
Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam,
Ignacy

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post27 cze 2004, 19:54

Czesc!
Nowy fuel jest bardzo ok.Ja akurat mialem okazje poplywac na 13.Moje odczucia to stabilny,ladnie odpuszcza szkwaly,wystarczajaco szybki ,pozwalal mi na bardzo ostre plywanie bez wysilku.Ciag w gore - ja niestety nie potrafilem wygenerowac pozadnego kopa w gore ale podobno na fuelu czeba sie tego nauczyc.Na pewno fantastycznie wykonany no i ten system one-pomp fajna sprawa.Pozdrawiam rolnik

Piotrekwwa
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2004, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2004, 13:55

ruszyła już nasza baza CAUTION! CAMP na Polarisie, wjeżdzasz i do końca w lewo. Tam siedzą chłopacy Wojtek i Czarek i możesz w każdej chwili wytestowac sobie 16stkę CAUTION SANTA CRUZ - SPITFIRE.
więcej info o latawcach CAUTION przeczytasz na cautionkites.com, a kontakt i Polskie info na cautionkites.pl - zapraszamy.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron