Kitesurfer ratowany przez SAR 14.01.2012

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2012, 21:17

Jak dla mnie to pilka nozna, deskorolka czy jazda na rowerze to juz sport dla samobojcow oceniajac taka skala..

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 lut 2012, 21:21

Pinio pisze:a tu dalej śmiesznie :mrgreen:


kabaretowo z lekką nutką dekadencji :lol:

Barosz21
Posty: 528
Rejestracja: 01 gru 2007, 12:15
Deska: SU-2 Warcraft
Latawiec: Zeeko Krush
Lokalizacja: Szczecin/Piła
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 lut 2012, 22:24

rolnik pisze:
Zawsze udzielę pomocy jeśli będzie taka potrzeba bo po to sie uczyłem tyle lat i głęboko wierzę w swą misję
:thumb: najbardziej mi sie spodobala wiara w swoja misje :clap: az taki nie jestem :lol: ale zawsze staram sie byc czlowiekiem i nie widze sensu robienia na zlosc drugiemu to mnie najbardziej zabolalo u kolegi :hand:


Nudno by było jakbyśmy wszyscy byli tacy sami. Zresztą co będę mówił-znasz środowisko wiesz jakie jest.

rolnik pisze:
Dobrze wiesz- pewnie lepiej niż ja że kite sam w sobie nie jest niebezpiecznym sportem jeśli uprawiany z głową i w odpowiednich warunkach.

Nie zgodze sie .Jest sporetm extremalnym .Mocno zaleznym od sprzetu .Srednio przewidywalnym .Chyba ze mowimy tu o "turystyce niemieckiej" 11 kt kask ochraniacze rekawiczki piec godzin lansu na plazy i pol godziny plywania.No wlasnie dzisiaj przypadek ...z flag beach turysta z niemiec wczesniej opisany na Flysurferze calkiem dobrze dawal rady tylko wiatr totalnie siadl i utopil 19 .Feralnie wiatr sie odkrecil i klient wyladowal na rafie .Mial kask to przezyl ale mogla mu sie noga zaklinowac i wtedy byla by bieda .
Zgodze sie z oszolomami typu 30kt na 12 bo nie ma innego latawca ,wychodzenie na wode po pijaku i takie tam przypadki oczywiste . 50kt ? jak masz 5m kitea? sam miod a ty piszesz ze to nierozsadne .

50knt 5m i jezioro miód. 50knt 5m i fala 7m- nierozsądnę. Fala sie kiepsko załamie i po desce i latawcu ( Jurgen coś wie o tym).
Do niczego to nie prowadzi. Przypomnij sobie swoich 100 ostatnich sesji. Napisz ile razy wiatr Cie zaskoczył- był nieprzewidywalny. Wycianij z tego procenty i wtedy ocenimy czy sport jest średnio przewidywalny. Ja mam małe doświadczenie ale z moich 50 ostatnich kilkugodzinnych sesji nikt nikomu nie udzielał pomocy wogóle (nie licząc koleżeńskeigo podania deski) a co dopiero mówić o nieprzewidywalnych warunkach .
Mam nadzieję że tak zostanie czego sobie i Wam życzę w nadchodzącym sezonie.

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2012, 00:21

Barosz21 pisze:Fala sie kiepsko załamie i po desce i latawcu ( Jurgen coś wie o tym).


I mimo wszystko stwierdzam że było warto i gdy tylko będzie opcja idę znowu... A na jezioro to pójdę pomoczyć kija :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 892
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2012, 08:13

Jurgen pisze:
I mimo wszystko stwierdzam że było warto i gdy tylko będzie opcja idę znowu... A na jezioro to pójdę pomoczyć kija :twisted: :twisted:



nie zapomnij ubezpieczenia :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 lut 2012, 09:42

50knt 5m i jezioro miód. 50knt 5m i fala 7m- nierozsądnę
dopisz dla Ciebie ale tymi kategoriami to faktycznie caly czas rozmowa o turystyce .Pokonywanie kolejnych trudnosci i coraz wiekszych wyzwan daje frajde w tym sporcie .Warunki o ktorych piszesz to marzenie wielu osob z tego forum .No moze nie koniecznie 50kt ale 7 m dluga fala :mrgreen: Mi sie to zdazylo moze raz w zyciu i sadze ze urosla taki bylem zakrecony chwila

:mrgreen:
a tu dalej śmiesznie :mrgreen:

apropo extremy
Obrazek

Barosz21
Posty: 528
Rejestracja: 01 gru 2007, 12:15
Deska: SU-2 Warcraft
Latawiec: Zeeko Krush
Lokalizacja: Szczecin/Piła
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2012, 14:28

Prawie jak Trzebież :wink: albo Wolin


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości