Limit wagowy bagażu

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
LeTa
Posty: 46
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: Warszawa-Radość
Kontaktowanie:
 
Post31 paź 2007, 21:31

Ziomek. pisze:
LeTa pisze:po powrocie mogę już sam coś na ten temat powiedzieć. W Warszawie zapłaciliśmy po 130zł od quiwera a w Hurgadzie nikt nic nie chciał. Lecieliśmy egipskimi liniami AMC.


a ile wazyl Twoj Quiver? i jakie mial wymiary?
pozdrawiam


32kg i 150cm jeden drugi mniejszy i lżejszy ale wymiary i waga dla przedstawiciela AMC na polskę nie miały znaczenia.Wypisał na kwitku KW 2x 130zł i tyle.Przypadkiem po powrocie na lotnisku spotkałem go i na moje pytanie dlaczego w drugą stronę nic nie płaciłem mętnie się tłumaczył że widocznie potraktowano nasżą opłatę jako opłatę w dwie strony. Zaznaczam że nikomu tego kwitu na węgiel nie pokazywałem. Wniosek jest prosty kasa idzie do kieszeni przedstawiciela.

Awatar użytkownika
Marcin78
Posty: 500
Rejestracja: 28 sty 2006, 21:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2007, 10:01

Wlasnie wrociłem liniami egypt air a leciałem air cairo. Bagaz to dakine BTS waga 47 kilo. Trzeba było tylko rozpiac na 2 czesci bo bagaz pojedynczy nie mogl przekraczac 32 kilo. A tak to bez dodatkowych opłat

Oczywiscie przewoziłem ciuchy :D

RedSeaZone
Posty: 660
Rejestracja: 25 wrz 2005, 15:03
Lokalizacja: Egypt, El Gouna, elgouna.com
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2007, 11:39

w każdym razie,

jak już nie da się uniknąć płacenia

to rada :idea: :

po usłyszeniu ceny przy wylocie z Polski

(a cena jaką usłyszycie będzie na 99% w dwie strony)

to zapłaćcie połowę mówiąc, że sprzęt nie wraca z wami do Polski
tylko zostaje w przechowalni w Egipcie na kilka miesięcy
i wróci zupełnie inną linią :wink:

Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 mar 2009, 13:24

Ma ktos z was jakies nowsze informacje niz te z 2007?
W przyszlym tygodniu lece do Hurghady liniami AMC i nie wiem na co sie nastawiac. Niestety nie maja oni zadnej strony zeby sie doinformowac, wiec pozostaja mi tylko wasze doswiadczenia. Zabieral bede Pat Love Golfbag 136 i bedzie on wazyl jakies 25kg.
Z gory dziekuje za pomoc!

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2009, 13:49

barry99 pisze:Ma ktos z was jakies nowsze informacje niz te z 2007?
W przyszlym tygodniu lece do Hurghady liniami AMC i nie wiem na co sie nastawiac. Niestety nie maja oni zadnej strony zeby sie doinformowac, wiec pozostaja mi tylko wasze doswiadczenia. Zabieral bede Pat Love Golfbag 136 i bedzie on wazyl jakies 25kg.
Z gory dziekuje za pomoc!


ja wczoraj wróciłem z hurgady
linie Aurela -Litewskie ,żadnych problemów z bagażem ,
w Polsce nic nie kasowali i Hurgadzie też , zmieściłem się w 20kg reszta do podręcznego
niektórzy mieli przekroczony limit i to znacznie ,ale na uśmiechu sie skoczyło :D

Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 mar 2009, 18:17

Niestety twoja informacja nie jest mi zbyt pomocna, bo to inne linie lotnicze :? No nie mowcie ze nikt AMC nie lecial?

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2009, 21:31

barry99 pisze:Niestety twoja informacja nie jest mi zbyt pomocna, bo to inne linie lotnicze :? No nie mowcie ze nikt AMC nie lecial?


Limitów AMC Ci nie podam. W zeszłym roku quiver z 3 latawcami, 2 deskami i ciuchami z Warszawy pojechał bez dodatkowych opłat a w Hurgadzie 10$ w lape :wink:

morky
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, 10:07
 
Post22 mar 2009, 12:00

my wrocilismy w czwartek
tam i z powrotem AMC, limit 20 + 5 kg podrecznego

w Wawie nikt nic nie chcial (+11 kg na 2 osoby)
w Hrg (+18 :P ) - przy kazdej bramce 3 Ciapatych kombinuje, wszystko wazy i bierze w lapke, nam wyliczyli 80$ (diabel wie jak, ale przy 18 kg ciezko dyskutowac ;) )
ile zaplacisz - zalezy od Twoich umiejetnosci handlowych ;) u nas stanelo na 25€,
tyle samo placily ludki za od 2 do 10 kg, rozmowa, ze jest to sprzet sportowy obnizyla cene o polowe z miejsca, wiec cos w tym musi byc...

wazyli KAZDY bagaz!
Egipt schodzi na psy ;)), ceny w El Gounie generalnie sa juz prawie europejskie ;/

Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 mar 2009, 13:07

Dzieki za informacje!
No to nie sa to dobre wiadomosci :( Nie lubie ja nie jest jasno powiedziane, tylko taki kombinacje :x Jakby wzieli 25€ to bym jeszcze przezyl. To rozumiem ze nie mieliscie osobnego quivera ze sprzentem, tylko wszystko szlo jako normalny bagaz, ktory mial sie zamknac w tych 20 kg?

morky
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2009, 10:07
 
Post22 mar 2009, 18:50

quiver ze sprzetem 31kg, torba nurkowa 27 kg, w raczke automaty, ciuchy i Ruda na Myszach :D

w wawie quivera nawet nie wazyli - poszedl odrebnym wozkiem, wiec nie bylo rozmow o doplacie za sprzet sportowy (Allelujah!)
w Hrg nie bylo czasu bo druga kolejke obslugiwali CI Gorsi Policjanci - zebrali grupe 10 Colona'iarzy, zwazyli wszystkich polowie wypisali oficjalne bloczki a od reszty wzieli sprawiedliwie tyle samo do lapy ;), wiec jak sie udalo zamknac w 25€ do raczki to i tak nie narzekalismy

w samolocie tylko slyszalem, ze tyle samo sciagneli od milego starszego pana za 3kg nadwagi ;/, generalnie byl to glowny temat lotu wsrod pasazerow

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2009, 20:05

Najbardziej opłacalną opcją, jak już nieraz pisałem jest spakować "na chińczyka" 2 latawce ( ALE NIE BARY! ) do jednego worka ( drugi zostawiamy w domu oczywiście ) i przejazd z nimi w bagażu podręcznym, którego z reguły nikt nie waży jeśli oczywiście nie jest ogromny. Do tego można wziąć mały plecaczek z ciuchami i laptopa - czyli max 3 pakunki.

Przy odprawie nie pokazujemy w ogóle podręcznego lub tylko jego część ;)

Quiver bez latawców,, tylko bary, deska trapez i ciuchy powinien spokojnie zmieścić sie w limicie.

No chyba że jedziesz jeszcze ponurkować, wtedy faktycznie dopłata jak nic ;D

pozdro

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2009, 20:42

morky pisze:my wrocilismy w czwartek
tam i z powrotem AMC, limit 20 + 5 kg podrecznego

w Wawie nikt nic nie chcial (+11 kg na 2 osoby)
w Hrg (+18 :P ) - przy kazdej bramce 3 Ciapatych kombinuje, wszystko wazy i bierze w lapke,



nic w tym dziwnego

AMC to EGIPSKIE linie - wiec w PL nie kasują (nie mają jak) - tylko tam, czyli spowrotem
gdybys lecial LOTem ;) - gwarantuje ze zaplacilbys TU a TAM na bank nie :idea:

pzdr

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2009, 20:55

Ziomek. pisze:AMC to EGIPSKIE linie - wiec w PL nie kasują (nie mają jak) - tylko tam, czyli spowrotem
gdybys lecial LOTem ;) - gwarantuje ze zaplacilbys TU a TAM na bank nie :idea:


W takim razie zapytam tak z czystej ciekawości. Może wiesz jak to jest w Air Italia ze kasują w obie strony do i z Brazylii :?:

Awatar użytkownika
Szuwar
Posty: 186
Rejestracja: 24 sie 2007, 10:32
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2009, 21:06

Ziomek. pisze:
morky pisze:my wrocilismy w czwartek
tam i z powrotem AMC, limit 20 + 5 kg podrecznego

w Wawie nikt nic nie chcial (+11 kg na 2 osoby)
w Hrg (+18 :P ) - przy kazdej bramce 3 Ciapatych kombinuje, wszystko wazy i bierze w lapke,



nic w tym dziwnego

AMC to EGIPSKIE linie - wiec w PL nie kasują (nie mają jak) - tylko tam, czyli spowrotem
gdybys lecial LOTem ;) - gwarantuje ze zaplacilbys TU a TAM na bank nie :idea:

pzdr


Jakoś Lotus Air skasował mnie za sprzęt Wawa-Hurgada, po prostu ludzie z WAS'u mnie naliczyli 72 zł za quiver, wracałem AIR CAIRO i wystarczyły jakieś drobne przy odprawie :lol:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2009, 21:15

Jurgen pisze: Może wiesz jak to jest w Air Italia ze kasują w obie strony do i z Brazylii :?:



mnie tez tak skasowali
mają "stanowisko" tu i tu :/

pzdr


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości