Bar w bagazu podrecznym w RyanAir?

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 14:04

Na fuerte na szczescie tanio mozna wziac z lotniska wozek. Teraz mam za jakies 72€ na tydzien. Przydaje sie nawet jak sie mieszka w Los Gorriones, bo mozna w razie flauty pojechac do La Pared na fale. Wozek biore zawsze z low-cost-cars. Do tej pory byly tam najtansze. A wazne, zeby wzaic wozek z pelnym ubezpieczeniem, zeby potem nie bylo dymu.

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post25 maja 2011, 16:04

Faktycznie z Ryanairem jest najgorzej. Z mojego doświadczenia wynika, że bardziej sa upierdliwi z tym bagażem podręcznym od WIZZAIRa. Zasada jest taka im lepsza linia tym większy luz. W czarterach różnie bywa, a w liniach regularnych nikomu oko nie drgnie.
Ja latam co miesiąc prawie na Teneryfę. Z gdańska wo Wawy całość przejechała (golfgag 140cm) bez bulu, z Wawy czarter 300zl dopłaty. Teraz latam tanimi inp. Monarch- tez tania linia- angielska- nikt nie badał podręcznych za bardzo ani na wielkość ani na wagę, ale Ryanera to się boję, więc jak próbowałam wrzucić dużego kita i bar i parę drobiazgów to doszłam do wniosku, że problemy wa wielce prawdopodobne i dopłaciłan te 20EUR- jakoś nie miałam ochoty na aferę na lotnisku o 6stej rano

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post25 maja 2011, 16:05

poza tym z tym laptopem na plecach i barem w nogawce możesz wyglądać ... sztywno :lol:

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 16:20

Tym razem lece z Niemiec, a niemki jakby zobaczyly taka nogawke, to by mi juz od startu nie podarowaly :-) ALe dzieki za porade i zaraz dokupuje ten dodatkowy bagaz dla swietego spokoju.

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post25 maja 2011, 16:46

... sama bym chciała ten zestaw zobaczyć... :P

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2011, 17:48

Pogromca :-)

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2011, 05:28

Ok. juz po odprawie.Kontrola byla dokladna wiec warto bylo wziac wiecej bagazu, zeby zaoszczedzic sobie stresu. Do qvera weszlo jednak kilka kilo wiecej ale nie bylo problemu. Teraz potrzeba tylko dobrego wiatru :-) Od 16stej na webcam rene-egli. Bede prawdopodobnie na X-19, bo wiatr zapowiada sie na taki duzy sprzet ale wazne, ze bedzie :-)

Moze ktos z was jest na Fuerte to zapraszam na piwko :)

Siema!

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post26 maja 2011, 11:04

trzymamy kciuki za wiatr na Fuercie, a następnym razem na Teneryfę do El Medano zapraszam! :)

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2011, 21:30

Dzieki. Wiatru starczylo dzisiaj tylko dla mnie. Poplywalem nawet na Spleene Q i Door 164 inaczej nie bylo szansy. Pozniej musialem sie przesiasc na X-19 ale miotalo w kazda strone bo wiatr niedosyc, ze slaby to jeszcze krecil z kazdej strony. Nie mialem tu tak jeszcze a latam od od ponad dziesieci lat na ta miejscowke. Na teneryfie jeszcze nie bylem. Jakie tam sa warunki? Jest tez taka fjna plaza jak na fuerte?

Pozdrawiam

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2011, 21:32

Moze ktos wie jak z internetem na fuerte? czy cos sie poprawilo? Mialem miec net w hotelu (WiFi) ale koles stwierdzil, ze sie zepsul i pokazal jakis kabelek od 8-15 w biurze. A i tak nie mam jak podlaczyc kabelka u siebie. Po drugie cos mobilnego byloby super. Czy mozna kupic cos w kioskach/stacjach paliw na prepaid. Wiem ze maja tu SIMYO ale jak to kupic? Bede wdzieczny za podpowiedz. Chyba dodam to jako dodatkowy topic, to moze sie innym tez przyda.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post27 maja 2011, 12:41

czareka pisze:Dzieki. Wiatru starczylo dzisiaj tylko dla mnie. Poplywalem nawet na Spleene Q i Door 164 inaczej nie bylo szansy. Pozniej musialem sie przesiasc na X-19 ale miotalo w kazda strone bo wiatr niedosyc, ze slaby to jeszcze krecil z kazdej strony. Nie mialem tu tak jeszcze a latam od od ponad dziesieci lat na ta miejscowke. Na teneryfie jeszcze nie bylem. Jakie tam sa warunki? Jest tez taka fjna plaza jak na fuerte?

Pozdrawiam



Na Fuertę ostatecznie nigdy nie trafiłam, chociaż wybierałam się jeszcze na deskę przed epoką kite. Ale wiele słyszałam. Właśnie wczoraj, któryś z kol. pisał, że wiatr bywa tam niestabilny, więc może tak jest, skoro też tego doświadczyłeś. Ja na Teneryfę na dobre trafiłam od Grudnia, czyli pływałam w grudniu, styczniu marcu, kwiecien/maj - wróciłam 2 tyg temu. Nie było takich sensacj. Generalnie mam obserwacje, że jak już wieje to solidnie, żadko slabo (tylko 2 razy wyciągnęłam 10kę). W zimie, warto jechać na prognozę, chociaz awsze coś wiało chociaż kilka dni, czasem mocno i wtedy robi się fala ze 2 m z nakładką, dla mnie to bylo przegjęcie (pierwszy raz popłynęłam samodzielnie we wrześniu więc beginer) ale już po paru razach się przyzwyczaiłam i teraz juz jest ok. W lecie ponoś wieje solidnie i cały czas, ale lato mam plan raczej na półwyspie jeszcze w tym roku. Kierunek najlepszy północ, półn-wschód, wschód, poł-zachód, na pewno jak wieje z zachodu to tam jest zasłonięte, nie pamiętam, żebym kiedyś widziała, że wiele z południa? Plaża piaszczysta ale piasek ciemny (na Fuercie chyba też?), poza tym jest fajnie, bo poza pływaniem sa inne opcje- ja nie mieszkam w samym El Medano (miła mieścina ale bardzo malutka) tylko w Los Cristianos i samochodem 15 min... To jest duża wyspa i troche się na niej dzieje.. polecam. widzę, że nie jest to popularna miejscówka wśród naszych Fuerta góruje) dużo niemców, hiszpanów, paru angoi i rosjan widziałam, austriacy- może dla tego, że te bazy sa prowadzone przez niemców. ale polecam :))

Awatar użytkownika
Adiq
Posty: 240
Rejestracja: 31 maja 2008, 21:30
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post30 maja 2011, 23:54

robi69 pisze: 100 Euro zastało na browarki i inne przyjemności :)
za tą kasę masz tam samochód na tydzień :shock:

Awatar użytkownika
robi69
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009, 17:17
Deska: nobile NHP Split
Latawiec: Ozone, Wainman
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post31 maja 2011, 09:30

To akurat sie zgadza, samochód lub taxi (z hotelu Arena na Flag Beach 3 Euro) ale najpierw potrzebna jest informacja od organizatora imprezy przed wyjazdem o dodatkowych kosztach związanych z transportem bagażu z lotniska do hotelu i wtedy pie**** ich autokar i wypożyczam samochód na lotnisku. My dowiedzieliśmy sie o tym dopiero przy autokarze :(

Awatar użytkownika
pink500
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2011, 15:54
Deska: nobile; skywalker
Latawiec: cabrinha, nobile
 
Post16 paź 2011, 16:04

i jak tam doświadczenia z Ryianerem i wizzairem?
są problemy z tym barem w bagażu podręcznym?
wymiarowo wchodzi, ale w sensie - jakościowym- że wygląda dziwnie i metal czy coś..
ja jutro na Teneryfę mam ten sam plan., a mało miejsca w nogawce.. :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2011, 16:35

Np AeroSvit Ukrainskie linie lotnicze bagaz sportowy maja w cenie jesli jest do 20 kg :) bagaz sportowy wiec nawet deski surf :) Tak ze deski jeden bagaz. Druga osoba ciuszki i jestem w Azji za grosze :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron