szkoła LAVIDA na ZEGRZU???

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
G3
Posty: 166
Rejestracja: 15 sty 2010, 21:48
 
Post11 kwie 2011, 23:47

Panie Jacku, latawce na zegrzyńskich spotach są zabezpieczane.
Być może trafił Pan jakis moment zaraz po lądowaniu, lub bezposrednio przed startem - nie istotne.
Nie podoba mi sie tylko postawiona teza że na tym spocie ludzie nie znają zasad bezpieczeństwa.
W wodzie przy słonecznej pogodzie da sie już spokojnie pływać w grubej piance bez rękawic, butów i kaptura, więc
po co pisać że tak pływający są pozbawieni zdrowego rozsądku.
Hipotermia - w samych boardshortach na razie nie pływamy, też mam piankę i suchacza tak jak surferzy w Rowach.
Jeżeli chodzi o kamizelkę, no to także nie dramatyzujmy bo warunki nie były hardcorowe.. ale jeżeli Pan pisze że na Bałtyku czasem zaklada kamizelkę
no to rzeczywiscie na jeziorach to powinien byc ustawowy obowiązek.

Ps, Zegrze wcale nie jest bardziej niebezpieczne od wielu akwenów w kraju, tylko wypadek mu taką łatkę przypiął niestety.
Pomosty, drzewa, szkwały są na każdym śródlądowym spocie.

Pozdr

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 12:11

Co nie znaczy że na Zegrzu nie uświadczy się wybitnych asów tak jak i na innych spotach :)
Przemas, na Zegrzu nawer IKO 1 ni jak ni da rady. Po prostu nie za bardzo jest miejsce, aby bawić się 2 m latawcem. A co dopiero większym.
.. hipotermi można dostać nawet w wannie ;) jaki z tego wniosek? jeśli znasz swoje możliwości i wiesz że Twój sprzęt jest w dobrym stanie to i tak możesz wpaść pod samochód ;)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 13:45

Smokie pisze:Co nie znaczy że na Zegrzu nie uświadczy się wybitnych asów tak jak i na innych spotach :)
Przemas, na Zegrzu nawer IKO 1 ni jak ni da rady. Po prostu nie za bardzo jest miejsce, aby bawić się 2 m latawcem. A co dopiero większym.
.. hipotermi można dostać nawet w wannie ;) jaki z tego wniosek? jeśli znasz swoje możliwości i wiesz że Twój sprzęt jest w dobrym stanie to i tak możesz wpaść pod samochód ;)


No z pobieżnej analizy dokładnie tak to wyglądało ;) Natomiast jak widzisz - są pomysły wywożenia motorówka na środek itd itp wiec pewnie tak by się dało, tylko efektywność i czas są przegięciem...

Awatar użytkownika
ANDREW NORTH
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2010, 10:08
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: cabrinha, RRD
Lokalizacja: kite or die
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 kwie 2011, 15:53

Witam,
Bardzo ciekawy temat i generalnie zgadzam się z tymi którzy promują zdrowy rozsądek i rozum a nie jakość szkół instruktorów itp. Dlaczego o tym pisze? Bo nie rozumiem po co to całe IKO choć sam wszystko pokonczylem? Moi drodzy pisze do Was z El Medano, po raz kolejny w Europie przy wyporzyczeniu sprzętu jak pokazuje kwitek lub wspominam o IKO to mnie wysmiewaja i mówią ze maja to w ......, trzy pytania i gość wie czy może dać mi sprzet. Proszę nie odebrać tego jako zarzut, to tylko pytanie . Po co to IKO skoro na żadnym spocie w Europie nie honoruja tego??!!
Gdyby miał komuś radzić to czy Przemass ma IKO czy nie i tak bym go polecił bo zajefajnie potrafi nauczyć o
Białym, ziomku z Olsztyna nie wspomnę ........ Sorry za skladnie ale pisze z małego urzadzonka.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 16:12

No to Was jeszcze bardziej przerażę. Nie wiem czy kupując kurs ktokolwiek zastanowił się, żeby się udać pod ten adres na Ursynowie. A co się tam mieści :?:

http://www.google.com/webhp?hl=pl#sclie ... 99c2fa9021

Mnie zmroziło tym bardziej, że jestem przekonany jak będzie wyglądał ten kurs...

jacekdaktera
Posty: 542
Rejestracja: 17 sty 2005, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
Dostał piwko: 30 razy
 
Post12 kwie 2011, 17:04

Smokie. Jak będziesz mi dokuczał to nie dostaniesz na testy "czarnej mamby' , a to już niedługo. :D
G3. Nie bój się nie gryzę. Piszę to co widzialem i to co zdaje mi się , że wiem. Szacun dla gości co pływają na Zegrzu. Tez tam jeżdziłem przez wiele lat pływająć na WS.
Zrobi się cieplej i wietrznie to przyjadę . Pogadamy. Pozdro.

gasper88
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2010, 13:14
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 17:55

To teraz czekac tylko na szkołke nad Wisłą...

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 18:08

gasper88 pisze:To teraz czekac tylko na szkołke nad Wisłą...


prowadzoną przez SGH albo... szkółkę niedzielną ;)

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post12 kwie 2011, 19:03

onzo pisze:No to Was jeszcze bardziej przerażę. Nie wiem czy kupując kurs ktokolwiek zastanowił się, żeby się udać pod ten adres na Ursynowie. A co się tam mieści :?:

http://www.google.com/webhp?hl=pl#sclie ... 99c2fa9021

Mnie zmroziło tym bardziej, że jestem przekonany jak będzie wyglądał ten kurs...


taaaa...
a jeszcze piękniejsze jest to, że Groupon kasuje delikwenta na połowę kasy.
to oznacza, że za cały kursik iko1 koleżeństwo z Lavida (loca chyba tak swoją drogą :lol: ) przyjmuje korzyść majątkową w wysokości 50,- PLN od głowy.
to wypas. :shock:
na jakość szkolenia rzeczywiście nie można tu będzie liczyć.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2011, 22:02

jacekdaktera pisze: a to już niedługo. :D

Już przegapiłeś ... piękny łejwik :) A co do mamby, to utwierdziłem się w przekonaniu iż deski powyżej 6,0 na Bałtyk nie bardzo się nadają, chyba że na naprawdę grube, równe, długie lochy w Łebie..

G3
Posty: 166
Rejestracja: 15 sty 2010, 21:48
 
Post12 kwie 2011, 23:14

jacekdaktera pisze:G3. Nie bój się nie gryzę.


Ja się wcale nie boje. Chętnie się zabiore do Klitmoller :))
Pozdrawiam :)

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post13 kwie 2011, 10:37

surfbabe pisze:taaaa...
a jeszcze piękniejsze jest to, że Groupon kasuje delikwenta na połowę kasy.
to oznacza, że za cały kursik iko1 koleżeństwo z Lavida (loca chyba tak swoją drogą :lol: ) przyjmuje korzyść majątkową w wysokości 50,- PLN od głowy.
to wypas. :shock:
na jakość szkolenia rzeczywiście nie można tu będzie liczyć.

Najlepsze jest to, ze nawet w przypadku kursu za 1000 pln nie ma co liczyc na jakosc szkolenia. Jakosc zalezy przede wszystkim od konkretnego instruktora. Znam szkolki, gdzie pseudoinstruktorzy nauczyli sie plywac lewo-prawo, pojechai do jakiejs brazylii, dostali papiery i ucza... za 1000 pln. Z mojego punktu widzenia kurs powinien kosztowac max 100 pln. Cala reszta, to tak naprawde wypozyczenie sprzetu w szkolce - stad takie ceny.

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post13 kwie 2011, 12:07

unhooked pisze: Z mojego punktu widzenia kurs powinien kosztowac max 100 pln. Cala reszta, to tak naprawde wypozyczenie sprzetu w szkolce - stad takie ceny.


I tu trafiles omalze w sedno, omalze, bo cena nadal jak dla mnie dosc wysoka - w sensie z wypozyczenie sprzetu. Bardzo czesto na tym forum porownuje sie kurs kita do kursu na prawo jazdy. Wiec jak to mozliwe ze godzina jazdy w aucie kosztuje 40-60zl w zaleznosci od szkoly, podczas gdy godzina na kacie to 100-150zł. I nie mowcie mi ze sprzet tyle kosztuje, bo auto do nauki jest 20x drozsze i psuje sie na pewno wiecej niz latawiec, ktorego naprawa to gora 100-200zl, podczas gdy w ELCE zawieszenie jest non stop wytluczone od jazdy prawym dziurawym pasem, do tego regularna wymiana sprzegla, ze o takich kosztach jak OC i AC (auta nie instruktora nie bede wspominal) do tego wiekszosc szkolek wymienia latawce co roku stare sprzedajac, nie ukrywajmy po cenach raczej zawyzonych..... Do tego jeszcze dochodza inne koszty jak benzyna, czy tez gaz do jazdy....

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2011, 12:46

pierwsza lepsza szkółka zagraniczna:
http://www.rene-egli.com/pl/kiteboarding/szkolenie/
a jakość szkolenia w tej akurat bazie - wg mnie na pierwszy rzut oka - niezła masówka
ale rzeczywiście, w Polsce to te ceny tragiczne są :roll: :lol:

dosyć słabe jest porównanie, nauki sportu niszowego, sezonowego i bardzo zależnego od warunków atmosferycznych, do "eLek", na które popyt jest, był i będzie nie zależnie od pogody, sezonu i w dodatku ZNACZNIE większy :idea:
jak sobie wyobrażacie to, że szkółki zmniejszą ceny, przyjrzyjcie się w sezonie ile na kempingach tych szkoleń wychodzi na wodę, skoro popyt nie maleje, ceny sprzętu też nie (a wręcz przeciwnie), to kto będzie chciał zmieniać na swoją niekorzyść działający układ :pray:

to nie jest też tak, że koszt kursu to tylko zarobek instruktora i szkółki - :idea:
opłaty kempingowe, utrzymanie się w trakcie sezonu, baza, sprzęt, zarobek instruktora, podatki sratki, rabaty dla znajomych i nagle okazuje się, że wcale tak dużo nie zostaje na zarobek dla szkółki :twisted:

pomijając obudźcie się, to jest biznes, a nie "akcja charytatywna"... :)

jak chcecie płacić mało to idziecie do Lavidy i macie zapewne świetną jakość... :wink: :wink: :roll:

P.S.
Z mojego punktu widzenia kurs powinien kosztowac max 100 pln. Cala reszta, to tak naprawde wypozyczenie sprzetu w szkolce - stąd te ceny

czyli instruktor i szkółka za 10h dostają do podziału 100pln za kurs + szkółka dostaje sprzęt?
zejdź na ziemię.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2011, 12:50 przez kowalm, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 kwie 2011, 12:48

Porównując ceny prawa jazdy z cenami kursów kite trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wolumen :idea: . Jak by kursy kite kosztowały 100, 200 a nawet 300 zł za 10 godzin to by się po sezonie wszystkie szkółki zawinęły a chyba chodzi o to aby było bezpieczniej. Z innej beczki: jak by kurs kosztował mało to pewnie wiecej osób by chciało "zobaczyć czy mi się to w ogóle spodoba". Skutek byłby taki że na wodzie byłby o wiele więcej "lifestyle tester'ów" niż jest teraz a i tak mamy mocono zatłoczone spoty :? .

Z resztą jak jest popyt za 1000 zł to po co obniżać ceny? Rynek sam się wyreguluje... 8)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości