Latawiec na silny wiatr 8-10 sqm

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post30 maja 2005, 11:09

Witam,
postanowiłem nieco rozszerzyć swoje horyzonty myślowe zacząłem poszukiwania latawca silno wiatrowego na 6B czyli przedzial 22-27 węzłów innych firm niż Cabrinha, która i tak na razie jest dla mnie wentylem bezpieczeństwa.
Uzyskałem parę info od przedstawiciela Besta, na temat Yargi 2005 9sqm, ale cena wcale nie była zachwycająca jak na tak 'tanią' markę, ale tak czy inaczej przypuszczam że trzeba będzie coś potestować, bo pora najwyższa z kupować ciągle w ciemno bo rynek latawców zdaję się być już dosyć poważny a konkurencja staje w szranki.
Jedyny problem, że nikt nie ma tak małych latawców do testów, no bo i warunki wiatrowe tego typu zdażają się sporadycznie w naszym kraju, chyba że idzie sztorm.
Kolejny problem to wybór wysoki-średni AR, a co idzie w parze zakres wiatrowy mniejszy dla latawców o średnim AR, ale za to łagodniejszy przy porywach, jakże gwałtownych przy tak silnym wietrze.
A może się tu mylę skoro latawiec o wysokim AR latwiej wydepowerować, ale..... są to tylko puste gdybania.
Ale Wy forumowicze macie na pewno jakieś doświadczenia z takimi maleństwami i zapewne radośnie się nimi podzielili na forum, czyż nie?

Awatar użytkownika
Gaas
Posty: 218
Rejestracja: 16 wrz 2004, 08:44
Lokalizacja: Gdynia
 
Post30 maja 2005, 12:13

Nie latałem nawet nie dotykałem ale polecam pod rozwagę Wipika Matrix.

Obserwowałem jak te latawce latają w Leucate w warunkach gdzie wiało od 30 wezłow do ponad 40 w szkwałach i lokalesi wymiatali na nich niesamowicie..
Zaskoczyła mnie stabilność w powietrzu tych latawców i na 5 latawek 3 to były matrix-y jedn Takoon z 2005 r i jeden jakiś którego imienia nie pomnę.

Respect..

Awatar użytkownika
ignacyn
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2003, 13:16
Lokalizacja: Warszawa/Mediolan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2005, 12:25

Tak mi się skojarzyło, że na www.ikiteboarding.com jest artykuł o nowych latawcach Naish'a i Torch'em 8mq autor jest zachwycony: "The 8m Torch is the best high wind kite that I have flown to date. It has a huge top end wind range, and manages gusty conditions with ease. The turning speed is perfect".
Pzdr :D
Igi

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2005, 12:40

Jak wiesz pływam na FS i narazie opływałem najnowszego XTC 10 (mniej więcej dół jak przy pompowanej 14), który odpala dosyć wcześnie (12-15 węzłów), ale ostatnio udało mi się pływać przy wiatrach powyżej 20 knotów i nadal byłem na pełnej taśmie, więc wydaje mi się, zę zakres do góry jest jeszcze duży. Poza tym jest jeszcze XTC 7.0 i 4.5, ale to już maleństwo. Bardzo przyjemny sprzęt, chociaż nie udało mi się przetestować jego górnego zakresu. Bezpieczeństwo jak w każdym Flysurferze, a co do pływanka - jak dla mnie najlepszy Flysurfer na jakim do tej pory pływałem. Jedyne do czego można się doczepić to lift mniejszy niż w Psycho2, ale to przecież kite o średnim AR. Jest to również wyjątkowo stabilna maszynka, lepsza nawet od P2.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron